Farmisopimukset

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 22.11.2017 15:34

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset sekä niiden alaiset pelaajat kaudella 2017-18. Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 56§ ja 57§. Pelaajan nimen perässä on mainittu kummassa farmisopimusosapuolen joukkueessa hän pelaa 2.2.2018 jälkeen.

Etelä-Suomi

Jokerit (M2D) - Jokerit Team (M3D)
21.9 Pöllänen Joonas
21.9 Kemppinen Antti
21.9 Harjumaaskola Tomi
11.10 Moilanen Joona
11.10 Puoskari Joona
11.10 Kettunen Hannes
17.11 Kotamäki Joel

HIFK (M2D) - HIFK II (M4D)
22.9 Sundell Markus
22.9 Kumpulainen Sami
22.9 Vakulin Denis
22.9 Molin Jan
22.9 Karttunen Vesa
22.9 Korpi Jari
22.9 Luttinen Aaro

PSS (M2D) - PSS II (M3D)
28.9 Perttula Emppu
28.9 Forsblom Niklas
28.9 Blomqvist Janne
28.9 Kurki Jarkko
28.9 Fredriksson Alex
        Eineman Mathias

SBS Blues (M2D) - Helsinki Bruins (M4D)
25.9 Korpi Janne
25.9 Tiitinen Kalle
25.9 Tölli Hannu
25.9 Pippuri Vesa
5.10 Laamanen Jussi
5.10 Partanen Teemu
5.10 Savallampi Kimi
5.10 Lindstedt Kimmo
5.10 Räkköläinen Ville
17.11 Pakarinen Lasse

VKTP M2D) - VKTP II (M5D)
6.10 Pietilä Antti
6.10 Pernaa Jussi
13.10 Iiro Niemipelto

FBC Raseborg (M2D) - FBC Raseborg II (M4D)
6.10 Rätsep Martin
6.10 Strebelle Samuel
6.10 Mettovaara Tomi
6.10 Lång Valtteri
6.10 Granö Jesper
15.10 Laukkanen Jarno
15.10 Lagerström Rasmus


Länsirannikko

SC Wolves (M2D) - SC Wolves II (M5D)
5.10. Lehto Jyri
5.10. Allén, Teo
5.10. Kulmaneva, Klaus
5.10. Lundén, Frank
5.10. Lindqvist, Daniel
5.10. Särkelä, Jani
5.10. Nyqvist, Karl
5.10. Tappola, Ville
6.10. Filatoff, Patri
28.10. Johansson, Kalle

Sisä-Suomi

Blasters (M2D) - MSM (M5D)
25.8. Åkerlund Jere
25.8. Varko Verneri
20.9. Keinänen Sami
28.9. Siikki Matias
28.9. Laitinen Miika
28.9. Mäkelä Jesse
29.9. Kyyrä Juuso

Ilves (M2D) - Ilves II (M6D)
9.11. Kiiskilä Eppu
9.11. Nurminen Otso
9.11. Murtomäki Markus
9.11. Lahti Joonas
10.11. Kaarninen Akseli
14.11. Hannonen Aleksi

Kaakkois-Suomi

Hatsina (M2D) - Hatsina II (M3D)
29.9. Pettinen Tero
29.9. Luotinen Roope
29.9. Kapulainen Aaron
29.9. Noponen Otto
29.9. Kuusisto Nestori
29.9. Mutka Tino
29.9. Varis Eetu
29.9. Punavaara Waltteri
11.10. Roini Antti


SB Heinola (M2D) - SB Heinola akatemia (M4D)
22.9. Vihtiä Nuutti
22.9. Lehto Saku
22.9. Tikkala Roope
22.9. Kotiluoto Rene
22.9. Stenroos Leevi
22.9. Tommo Tero
22.9. Laukkanen Tuukka
22.9. Elokankare Dani
22.9. Knaappila Valtteri
22.9. Knaappila Juho

SB Troopers (M2D) - SB Troopers II (M5D)
6.10. Lääperi Juha
6.10. Vainikka Oskari
6.10. Heinonen Aake
6.10. Timonen Janne
6.10. Hyvönen Jussi
6.10. Kekäläinen Timo
27.10. Leino Topi
27.10. Pirhonen Mika
27.10. Markku Aleksi
27.10. Kuusitunturi Anton

Voima (M2D) - Voima II (M4D)
22.9. Luostarinen Ville
22.9. Tyystjärvi Akseli
22.9. Veijalainen Niko
22.9. Sorjonen Lauri
22.9. Liski Iiro
22.9. Holma Olli
22.9. Ulvinen Turo
23.10. Sikiö Saku
9.11. Kinnunen Tapio

Savo-Karjala

LeBa SB (M2D) - Lehmo Balls -96 Akatemia (M3D)
23.8. Nuutinen Antti
23.8. Jolkkonen Jasper
23.8. Vaarala Arttu
23.8. Ruotsalainen Jani
23.8. Piiroinen Oskari
23.8. Tuomisto Markus
18.9. Salmela Sakari
11.10. Piiroinen Otto Ville 
22.11. Luukkonen Valtteri 

KiPa-90 (M2D) - ToU (M4D)
20.9. Sistonen Lari
20.9. Kostamo Jarno
20.9. Kostamo Jasse
20.9. Silvennoinen Sami
20.9. Pirhonen Konsta
20.9. Kostamo Joni 

Pisaba (M2D) - Pisaba II (M5D)
20.9. Jetsu Jussi-Matti
20.9. Suhonen Mikko
20.9. Riipinen Jesse
20.9. Timonen Sami
20.9. Jumisko Aatu
20.9. Pulkkinen Vertti
20.9. Pulkkinen Roope
20.9. Nykänen Casper
4.10. Lintu Ari 
15.11. Kovanen Janne 

Pohjanmaa

FBC Remix ( M2D) - FBC Remix II ( M5D)
28.9 Hankonen Arttu
28.9 Valli Joona
28.9 Kuru Markus
28.9 Iivari Tapio
28.9 Pienimäki Jaakko
10.11 Keko Jussi
10.11 Keko Ville
10.11 Hankonen Aleksi

SB Kauhajoki ( M2D) - IU (M5D)
28.9 Vanhatalo Johannes
28.9 Rinta-Kauhajärvi Saku
28.9 Herrala Antti
28.9 Lähdesmäki Lassi
28.9 Korpi Valtteri
28.9 Haapaniemi Eero
28.9 Luhtala Topias
28.9 Lepistö Mirko

TU (M2D) - TU II (M5D) 

Pohjois-Suomi

 

Papas (M2) – Papas (M5)

15.9. Rautiainen Sampo

15.9 Seppänen Matti

15.9 Mähönen Mikael

15.9 Hälinen Kalle

15.9 Kaakkunen Tuomas

15.9 Koivisto Veeti

15.9 Väyrynen Jarno

15.9 Honkanen Niko

15.9 Luhtaniemi Mikko

15.9 Koski Rami

15.9 Kyllönen Olli

15.9 Kyllönen Lassi 

Santa´s United (M2) - Santa´s United II (M4)

29.9. Toivonen Samu

29.9 Back Ahe

29.9 Rautio Olli

29.9 Pokka Sami

Sastamolo (M2) - Sastamolo II (M4) 

29.9. Kuusela Joonas

29.9 Enbuske Max

29.9 Kumpulainen Valeri

29.9 Posti Aatu

29.9 Yrjänheikki Ville

29.9 Moilanen Toni

29.9 Rantamaa Veli-Matti

29.9 Hannunkivi Joonas