P22 1. divisioona

Kausi 2022-2023

P22-junioreihin kuuluvat 2001-2003 syntyneet pelaajat.

P22 SM-sarjan ja 1.divisioonan sarjajärjestelmä 2022-23

P22 1.divisioonan alkusarjan lohkojako 2022-23

P22 1.divisioonan alkusarjan joukkueet: Blackbirds, FBC Turku Akatemia, GrIFK, Ilves, Josba, Loviisan Tor, M-Team, O2-Jyväskylä, SaiPa, SalBa, SB Vantaa, SB Welhot ja Tiikerit.

P22 1.divisioonan alkusarjan Lohko A:n otteluohjelma
P22 1.divisioonan alkusarjan Lohko B:n otteluohjelma

P22 1.divisioonan jatkosarjan runkopäivät:
10.12., 17.12., 18.12., 7.1., 14.1., 15.1., 22.1., 28.1., 29.1., 11.2., 12.2., 25.2., 4.3. ja 5.3. Pudotuspelikarsinta 11.3. ja 12.3.


P21 1.divisioona 2021-2022
Kauden 2022-23 tärkeitä päivämääriä
11.5. Ilmoittautuminen päättyy
23.5. Sarjajärjestelmä julkaistaan
1.6. Alkusarjan lohkojaot julkaistaan
30.6. mennessä alkusarjan runko-ohjelma julkaistaan joukkueille
17.8. mennessä otteluohjelma julkaistaan

P21-junioreihin kuuluvat 2001-2003 syntyneet pelaajat. Sarja pelataan 12 joukkueen sarjana, yksittäisinä otteluina. Kauden 2020-2021 perusteella 10 joukkuetta omaa suoran paikan 1.divisioonaan, ja karsinnan kautta on jaossa 2 paikkaa.

P21 1.divisioonan karsinnan sarjajärjestelmä

P21 1.divisioonan karsinnan lohkojako

P21 1.divisioonan karsintaan ilmoittautuneet joukkueet

P21 1.divisioonan sarjajärjestelmä

Karsintojen tulospalvelut:
Lohko A | Lohko B

Kevään 2021 tärkeitä päivämääriä
12.5. Ilmoittautuminen karsintaan päättyy
16.5. Sarjapaikan omaavien joukkueieden ilmoittautuminen päättyy
28.5. Sarjajärjestelmä julkaistaan
2.6. Karsintojen turnaushaku päättyy
4.6. Karsintojen lohkojaot julkaistaan
30.6. Karsintojen otteluohjelma julkaistaan

Kausi 2020-21

1.divisioonan karsinnat 22-23.8.2020.

A-poikien 1-divisioona käynnistyy 23.9.2020 ja runkosarja päättyy su 7.3.2021.
A-poikien 2-divisioonan valtakunnallinen loppusarja pelataan 13-14.3.2021.
A-poikien 1-divisioonan karsintojen runkopelipäivät: la 20.3, su 21.3 sekä tarvittaessa la 27.3.2021.

1.divisioonan joukkueet 2020-21
1.divisioonan sarjajärjestelmä 2020-21
1.divisioonan otteluohjelmat 2020-21

Lähetykset: Solidsport

Karsintojen lohkojako 2020-21
Karsintoihin ilmoittautuneet joukkueet
Karsintojen sarjajärjestelmä 2020-21
Karsintojen otteluohjelmat 2020-21 (kts alla)

1. ryhmä 2. ryhmä 3. ryhmä 4. ryhmä

2.divisioonan loppusarjan sarjajärjestelmä 2020-21

Salibandyliiton yksittäisten otteluiden sarjamääräykset
Tulospalvelumääräykset
Tulospalvelu
Tulospalvelun ohjeet
Palvelusivusto

Sarjaan ilmoittautuneet joukkueet näet täältä.

Sarjavastaava

Mikko Helanen
Sarjapäällikkö
Junioreiden valtakunnallisten sarjojen kehittäminen, suunnittelu ja toteutus.