P19 SM-sarja

Kausi 2022-2023

P19-junioreihin kuuluvat 2004-2005 syntyneet pelaajat.

P19 SM-sarjan ja 1.divisioonan sarjajärjestelmä 2022-23

P19 ylemmän alkusarjan joukkueet: Blackbirds, Classic, EräViikingit, Oilers, OLS, SaiPa, SBS Wirmo/Masku ja Steelers.

P19 alemman alkusarjan joukkueet: Happee, Josba, Karhut, LASB, Nibacos, O2-Jyväskylä, Pirkat ja TPS

P19 ylemmän alkusarjan otteluohjelma ( julkaistaan elokuussa)
P19 alemman alkusarjan otteluohjelma ( julkaistaan elokuussa)

P19 SM-sarjan jatkosarjojen runkopäivät:
3.12., 10.12., 11.12., 18.12., 8.1., 14.1., 21.1.,28.1., 29.1., 11.2., 26.2., 4.3., 11.3. ja 12.3. Pudotuspelikarsinta 18. ja 19.3.

P19 SM-sarjan pudotuspelien runkopäivät:
Puolivälierät: 25.3., 26.3. ja tarvittaessa 28.3.
Välierät: 1.4., 2.4. ja tarvittaessa 4.4.
Pronssiottelu: 7.4.
Finaalit: 7.4., 9.4., 10.4. ja tarvittaessa 15.4. ja 16.4.

Kauden 2022-23 tärkeitä päivämääriä
11.5. Ilmoittautuminen päättyy
23.5. Sarjajärjestelmä julkaistaan
30.6. mennessä alkusarjan runko-ohjelma julkaistaan joukkueille
17.8. mennessä otteluohjelma julkaistaan

P18 SM-sarja 2021-2022

P18-junioreihin kuuluvat 2004-2005 syntyneet pelaajat.

Pudotuspelien aikataulut:

Puolivälierät: 26.3. , 27.3. ja tarvittaessa 29.3.2022.
Välierät: 2.4. , 3.4. ja tarvittaessa 5.4.2022.
Pronssiottelu: 9.4.2022.
Finaalit: 9.4., 10.4. , 13.4. ja tarvittaessa 16.4., ja 18.4.2022.

P18 Valtakunnallisen karsinnan sarjajärjestelmä

P18 Valtakunnallisen karsinnan lohkojako

1.karsintavaiheen otteluohjelma

P18 Valtakunnallisiin karsintoihin ilmoittautuneet joukkueet

P18 SM-sarjan sarjajärjestelmä

Karsinnat P18 SM-sarjaan ja 1.divisioonaan pelataan elokuussa.
Karsinnan 1.vaihe 21.-22.8.2021 ja
Karsinnan 2.vaihe 28.-29.8.2021.

Karsintaturnausten haku (päättyy 1.6.)

Kevään 2021 tärkeitä päivämääriä
12.5. Ilmoittautuminen päättyy
28.5. Sarjajärjestelmä julkaistaan
1.6. Karsintojen turnaushaku päättyy
4.6. Karsintojen lohkojaot julkaistaan
30.6. Karsintojen otteluohjelma julkaistaan

B-poikien SM-sarjan joukkueet kaudella 2020-2021

Blackbirds, Kerava
Classic, Tampere
EräViikingit, Helsinki
Happee, Jyväskylä
Hatsina, Mikkeli
Karhut, Pori
LASB Ed, Lahti
Oilers NG, Espoo
OLS, Oulu
Steelers, Hämeenlinna
Tiikerit, Vantaa
TPS, Turku

Sarjajärjestelmä

B-poikien SM-sarjan runkopelipäivät 2020-2021

B-poikien seuraranking kaudella 2020-2021
B-poikien ranking-järjestelmä

Sarjajärjestelmä esikarsinta
Sarjajärjestelmä SM-karsinta
Esikarsintojen lohkojaot ja pelipaikat
Esikarsintojen otteluohjelma
SM-karsinnan 1. vaiheen lohkojako ja pelipaikat

SM-karsinnan otteluohjelma

Sarjavastaava

Mikko Helanen
Sarjapäällikkö
Junioreiden valtakunnallisten sarjojen kehittäminen, suunnittelu ja toteutus.