Farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 10.12.2017 21:21

Salibandyliigan joukkueiden farmisopimukset, sekä niiden alaiset pelaajat.
Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 57§ ja 58§

OLS (Salibandyliiga) - LNM (Divari)
1. Janne Karvonen (28.9.2017)
2. Juho Laurila (20.10.2017)
3. Mika Kaitera (20.10.2017)

Happee (Salibandyliiga) - Happee Steamers (2. divisioona)
1. Joonas Lundell (8.9.2017)
2. Joonas Kaasalainen (14.10.2017)
3. Jarkko Nauha (14.10.2017)
4. Tommi Taimisto (23.11.2017)
5. Saku Liikka (23.11.2017)
6. Eppu Suhanto (23.11.2017)

Nokian KrP (Salibandyliiga) - KrP Akatemia (2. divisioona)
1. Toni Jaakkola (8.9.2017)
2. Eero Rötsä (8.9.2017)
3. Sami Ärling (29.9.2017)
4. Jesse Vainio (29.9.2017)
5. Elmo Luoto (29.9.2017)
6. Elias Siira (29.9.2017)
7. Anton Roth (29.9.2017)
8. Sami Savolainen (29.9.2017)
9. Tommi Merto (6.10.2018)
10. Lauri Tynkkynen (19.10.2917)
11. Emil Eklund (21.10.2017)
12. Sebastian Saariniemi (1.11.2017)

EräViikingit (Salibandyliiga) - EräViikingit Akatemia (Divari)
1. Patrik Laitinen (23.9.2017)
2. Joonatan Lindholm (23.9.2017)
3. Otto Blomqvist (23.9.2017)
4. Sakari Pulkkinen (23.9.2017)
5. Ilkka Koski (4.10.2017)
6. Oskari Savolainen (22.10.2017)
7. Valtteri Saari (1.12.2017)
8. Henri Luoma (1.12.2017)

Classic (Salibandyliiga) - Classic II (2. divisioona)
1. Juuso Woivalin (29.9.2017)
2. Juho Syvänen (29.9.2017)
3. Aaro Helin (29.9.2017)
4. Pietari Jääskeläinen (29.9.2017)
5. Eemeli Akola (29.9.2017)
6. Hiski Kosunen (16.10.2017)
7. Tuukka Salo (20.10.2017)
8. Riku Saarentola (11.11.2017)
9. Asser Jääskeläinen (28.11.2017)

SB Welhot (Salibandyliiga) - SB Welhot Akatemia (2. divisioona)
1. Tuukka Varakas (22.9.2017)
2. Reijo Laitinen (22.9.2017)
3. Kalle Karvinen (22.9.2017)
4. Mika Rissanen (22.9.2017)
5. Roni Tuononen (22.9.2017)
6. Topias Kokkonen (22.9.2017)
7. Niko Uurtio (22.9.2017)
8. Kosti Jolkkonen (22.9.2017)
9. Kalle Keränen (29.11.2017)
10. Viljami Venäläinen (29.11.2017)

SPV (Salibandyliiga) - Nurmon Jymy (Divari)
1. Petro Rautio (22.9.2017)
2. Miika Malkamäki (22.9.2017)
3. Jose Kivipelto (19.10.2017)
4. Janne Autio (11.11.2017)

SalBa (Salibandyliiga) - SalBa II (3. divisioona)
1. Roope Osmonen (22.9.2017)
2. Jesse Nurmi (22.9.2017)
3. Jani Lahti (24.9.2017)
4. Miika Tuominen (24.9.2017)
5. Jalmar Nordman (24.9.2017)
6. Mikael Niemi (24.9.2017)
7. Ville-Petteri Lilja (1.10.2017)
8. Valtteri Ahtiainen (1.10.2017)
9. Petteri Salonen (1.10.2017)
10. Aake Lehtonen (25.11.2017)
11. Jan-Erik Aaltonen (30.11.2017)

Steelers (Salibandyliiga) - Steelers II (2. divisioona)
1. Lauri Viitala (29.9.2017)
2. Saku Saukkonen (29.9.2017)
3. Miiro Maunula (17.10.2017)
4. Timo Kankaanpää (17.10.2017)
5. Olli Jaakonsaari (25.11.2017)
6. Nico Jonaeson (1.12.2017)
7. Ville Lastikka (7.12.2017)
8. Roope Grönholm (7.12.2017)