Farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 2.2.2018 21:55

Divarin joukkueiden farmisopimukset, sekä niiden alaiset pelaajat.
Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 57§ ja 58§.

(perässä pelaajan edustusoikeus 2.2.2018 jälkeen)

LNM (Divari) - OLS (Salibandyliiga)
1. Janne Karvonen (28.9.2017) - OLS
2. Juho Laurila (20.10.2017) - OLS
3. Mika Kaitera (20.10.2017) - OLS
4. Jonatan Tynkkynen (12.1.2018) - OLS
5. Olli Tornberg (25.1.2018) - LNM

ÅIF (Divari) - ÅIF II (3. divisioona)
1. Oskar Ahlgren (13.9.2017) - ÅIF II
2. Atte Mattsson (13.9.2017) - ÅIF II
3. Aatu Saarikko (13.9.2017) - ÅIF II
4. Stefan Kistler (13.9.2017) - ÅIF II
5. Tino Helenius (28.9.2017) - ÅIF II
6. Väinö Tuuli (22.10.2017) - ÅIF II
7. Henri Olander (24.1.2018) - ÅIF II

EräViikingit Akatemia (Divari) - EräViikingit (Salibandyliiga)
1. Patrik Laitinen (23.9.2017) - EräViikingit Akatemia
2. Joonatan Lindholm (23.9.2017) - EräViikingit Akatemia
3. Otto Blomqvist (23.9.2017) - EräViikingit Akatemia
4. Sakari Pulkkinen (23.9.2017) - EräViikingit
5. Ilkka Koski (4.10.2017) - EräViikingit
6. Oskari Savolainen (22.10.2017) - EräViikingit
7. Valtteri Saari (1.12.2017) - EräViikingit
8. Henri Luoma (1.12.2017) - EräViikingit
9. Perttu Järvinen (17.12.2017) - EräViikingit
10. Mika Majalahti (17.12.2017) - EräViikingit
11. Ilmari Aarela (1.2.2018) - EräViikingit Akatemia

Karhut (Divari) - FBT Pitu (3. divisioona)
1. Jan-Erik Haula (28.9.2017) - FBT PiTu
2. Paavo Kankaanpää (28.9.2017) - FBT PiTu
3. Elias Kauppi (28.9.2017) - FBT PiTu
4. Jankke Virtala (28.9.2017) - FBT Karhut
5. Oskari Raittila (28.9.2017) - FBT PiTu
6. Henry Stenfors (28.9.2017) - FBT PiTu
7. Janne Kuusiluoto (28.9.2017) - FBT Karhut
8. Miikka Marjamäki (28.9.2017) - FBT PiTu
9. Joel Nylund (28.9.2017) - FBT PiTu
10. Markus Hautaoja (31.10.2017) - FBT Karhut
11. Markus Kallio (14.12.2017) - FBT PiTu

O2-Jyväskylä (Divari) - O2-Jyväskylä Akatemia (3. divisioona)

1. Daniel Kuhmonen (19.9.2017) - O2-Jyväskylä Akatemia
2. Roope Pohjola (19.9.2017) - O2-Jyväskylä Akatemia
3. Aatu Suihkonen (17.10.2017) - O2-Jyväskylä
4. Aapo Kyyrä (17.10.2017) - O2-Jyväskylä
5. Jere Oksanen (2.11.2017) - O2-Jyväskylä
6. Markus Manninen (2.11.2017) - O2-Jyväskylä
7. Kosti Lievonen (10.11.2017) - O2-Jyväskylä Akatemia
8. Joonas Saukonoja (12.11.2017) - O2-Jyväskylä Akatemia
9. Timo Hakanen (31.1.2018) - O2-Jyväskylä
10. Juha-Pekka Manninen (31.1.2018) - O2-Jyväskylä
11. Jaakko Laakso (31.1.2018) - O2-Jyväskylä

Blue Fox (Divari) - Blue Fox II (3. divisioona)
1. Axel Hedman (21.9.2017) - Blue Fox II
2. William Sundelin (21.9.2017) - Blue Fox II
3. Jonathan Nilsson (21.9.2017) - Blue Fox
4. Johannes Vähäkangas (21.9.2017) - Blue Fox
5. Didrik Lillas (21.9.2017) - Blue Fox
6. Janne Ojala (21.9.2017) - siirtynyt

SB Vaasa (Divari) - SB Vaasa Young Boys (2. divisioona)
1. Konsta Kangas (27.9.2017) - SB Vaasa
2. Petteri Hämäläinen (27.9.2017) - SB Vaasa
3. Mikko Lybeck (27.9.2017) - SB Vaasa Young Boys
4. Ville Mattila (27.9.2017) - SB Vaasa
5. Juuso Pulkkinen (27.10.2017) - SB Vaasa
6. Kim Sand (23.11.2017) - SB Vaasa
7. Kaius Klemetti (7.12.2017) - SB Vaasa
8. Arttu Turunen (7.12.2017) - SB Vaasa
9. Riku Hakanen (5.1.2018) - SB Vaasa
10. Tomi Vuorinen (21.1.2018) - SB Vaasa

Tiikerit (Divari) - Tiikerit Akatemia (2. divisioona)
1. Juuso Salo (1.10.2017) - Tiikerit
2. Elis Niittyvuopio (1.10.2017) - Tiikerit Akatemia
3. Henri Quickström (1.10.2017) - siirtynyt
4. Aleksi Kemppi (13.10.2017) - Tiikerit Akatemia
5. Joackim Laakkonen (13.10.2017) - Tiikerit
6. Leevi Loippo (13.10.2017) - Tiikerit
7. Ilari Hakala (20.10.2017) - Tiikerit
8. Joel Koskinen (28.10.2017) - Tiikerit
9. Toni Kalteva (28.10.2017) - Tiikerit
10. Topias Kangas (9.12.2017) - Tiikerit
11. Olli Rinne (13.1.2018) - Tiikerit Akatemia
12. Miska Malinen (13.1.2018) - Tiikerit Akatemia

FBC Turku (Divari) - FBC Turku II (3. divisioona)
1. Emil Roue (21.9.2017) - FBC Turku II
2. Jarno Pensikkala (21.9.2017) - FBC Turku II
3. Vili Niinikoski (21.9.2017) - FBC Turku II
4. Oskar Nyström (6.10.2017) - FBC Turku II
5. Akseli Raiko (14.11.2017) - FBC Turku II

M-Team (Divari) - Vantaan M-Team (2. divisioona)
1. Jan Selin (22.9.2017) - M-Team
2. Jaakko Levola (26.9.2017) - Vantaan M-Team
3. Onni Kähkönen (29.9.2017) - M-Team
4. Oliver Sedoff (30.9.2017) - M-Team
5. Jesse Jokelainen (2.11.2017) - Vantaan M-Team
6. Kaido Valjakka (2.11.2017) - Vantaan M-Team
7. Roope Turunen (2.11.2017) - Vantaan M-Team

Nurmon Jymy (Divari) - SPV (Salibandyliiga)
1. Petro Rautio (22.9.2017) - SPV
2. Miika Malkamäki (22.9.2017) - SPV
3. Jose Kivipelto (19.10.2017) - Nurmon Jymy
4. Janne Autio (11.11.2017) - SPV

Josba (Divari) - Josba Akatemia (2. divisioona)
1. Aapo Hämäläinen (22.9.2017) - Josba
2. Teemu Häyrinen (22.9.2017) - Josba Akatemia
3. Joona Mononen (22.9.2017) - Josba Akatemia
4. Miika Kosonen (22.9.2917) - Josba
5. Jere Kettunen (22.9.2017) - Josba
6. Jere Sivonen (22.9.2017) - Josba
7. Joona Haavistola (22.9.2017) - Josba Akatemia
8. Kimi Honkanen (15.12.2017) - Josba
9. Juuso Lehtiniemi (18.12.2017) - Josba
10. Aleksi Ahokas (18.12.2017) - Josba
11. Samu Juvonen (25.1.2018) - Josba