Farmisopimukset

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 14.10.2019 11:02

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset sekä niiden alaiset pelaajat kaudella 2019-20. Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 56§ ja 57§. Pelaajan nimen perässä on mainittu kummassa farmisopimusosapuolen joukkueessa hän pelaa 1.2.2020 jälkeen.

Joukkueiden pelaajalistat päivitetään kun lisäysilmoitus on vastaanotettu asiakaspalvelussa.

ETELÄ-SUOMI

Vihdin Salisudet (2. div.) - Vihdin Salisudet (4. div.)

LÄNSIRANNIKKO

SB Hirvensalo (2. div.) - SB Hirvensalo II (3. div.)
1. Jesse Aittala (27.9.2019) - ?
2. Aapeli Vehosmaa (27.9.2019) - ?
3. Jiri Haapanen (27.9.2019) - ?
4. Joona Hyvärinen (27.9.2019) - ?
5. Oskari Kajander (27.9.2019) - ?
6. Leevi Liitti (27.9.2019) - ?
7. Niko Manninen (27.9.2019) - ?
8. Jani Mäkelä (27.9.2019) - ?
9. Samuel Salonen (27.9.2019) - ?
10. Ville Sario (27.9.2019) - ?
11. Antton Virtanen (27.9.2019) - ?
12. Stefan Virtanen (27.9.2019) - ?

SBS Wirmo (2. div.) - SBS Masku (3. div.)
1. Jesse Sonkkila (19.9.2019) - A
2. Jonni Oikarinen (19.9.2019) - A
3. Eero Elonen (19.9.2019) - A
4. Jerry Soini (19.9.2019) - A
5. Jimi Soini (19.9.2019) - A
6. Miikka Aunio (19.9.2019) - A
7. Tomas Alivuotila (19.9.2019) - A
8. Roni Samsten (19.9.2019) - A
9. Samu Lehto (19.9.2019) - A
10. Roni Salmi (19.9.2019) - A
11. Viljami Kärkäinen (27.9.2019) - A

SC Wolves (2. div.) - SC Wolves II (5. div.)
1. Daniel Lindqvist (20.9.2019) - B
2. Taneli Kaleva (12.10.2019) - A
3. Jari-Valtteri Ylander (12.10.2019) - A

UHV Bulls (2. div.) - UHV Bulls II (4. div.)
1. Kaapo Haukka (9.10.2019) - A
2. Rasmus Rivasto (9.10.2019) - A
3. Eemeli Karppi (9.10.2019) - A
4. Nikolai Aaltonen (9.10.2019) - A
5. Taneli Mäkitalo (9.10.2019) - A
6. Väinö Karhuka (9.10.2019) - A

SISÄ-SUOMI

Ilves (2. div.) - Ilves III (3. div.)

1. Eppu Kiiskilä (19.9.2019) - B
2. Pyry Karapalo (19.9.2019) - B
3. Akseli Kaarninen (19.9.2019) - B
4. Markus Murtomäki (19.9.2019) - B
5. Olli Vehmas (23.9.2019) - B

KAAKKOIS-SUOMI

SB Troopers (2. div.) - SB Troopers II (4. div.)
1. Janne Timonen (3.10.2019)
2. Aleksi Markku (3.10.2019)
3. Jesse Lind  (3.10.2019)

Voima (2.div) - Voima II (4.div)
1. Kasperi Inkinen (3.10.2019)
2. Jose Inkinen (3.10.2019)
3. Jesse Inkinen (3.10.2019)

----

SAVO-KARJALA

Floorball Iisalmi FBI (2. div.) - Rökäletappio (3. div.)
1. Aleksi Pentikäinen (8.10.2019) - B
2. Tero Virtanen (8.10.2019) - B
3. Jaakko Honkalampi (8.10.2019) - B

Kiteen Pallo -90 (2. div.) - Tohmajärven Urheilijat (4. div)
1. Konsta Pirhonen (19.9.2019) - A
2. Joona Immonen (19.9.2019) - A
3. Antti Swahne (19.9.2019) - A
4. Jarno Kostamo (19.9.2019) - A
5. Jasse Kostamo (19.9.2019) - A
6. Joni Kostamo (19.9.2019) - B
7. Jari Sivonen (12.10.2019) - A

PiSaBa (2. div.) - PiSaBa II (4. div.)
1. Antti Markkanen (23.9.2019) - A
2. Sami Timonen (23.9.2019) - A
3. Aatu Jumisko (23.9.2019) - A
4. Jarkko Ikonen (23.9.2019) - A

POHJANMAA

Nibacos (2. div.) - Nibacos Akatemia (4. div.)
1. Niklas Honkaniemi (4.10.2019) - B
2. Niko Laukkonen (4.10.2019) - B
3. Lauri Paloneva (4.10.2019) - B
4. Juuso Kortetmaa (4.10.2019) - B
5. Leevi Pulkkinen (4.10.2019) - B

Blue Fox (2. div.) - Blue Fox II (3. div.)
1. Didrick Lillas (19.9.2019) - ?
2. Jack Nylund (19.9.2019) - ?
3. Axel Hedman (19.9.2019) - ?
4. Filip Svanbäck (19.9.2019) - ?
5. Elliot Wingren (19.9.2019) - ?
6. Adrian Lillas (19.9.2019) - ?
7. David Krokvik (19.9.2019) - ?
8. Iisakki Karukka (19.9.2019) - ?
9. William Sundelin (19.9.2019) - ?
10. Juuso Pukkinen (19.9.2019) - ?
11. Tomas Smedman (19.9.2019) - ?
12. Joakim Nikonen (19.9.2019) - ?

FBC Remix (2. div.) - FBC Remix II (5. div.)
1. Miika Rinta-Korkeamäki (19.9.2019) - A
2. Antti Hernesaho (19.9.2019) - A
3. Mikko Lybeck (19.9.2019) - A
4. Jaakko Pienimäki (19.9.2019) - A
5. Juuso Valli (19.9.2019) - A
6. Arttu Hankonen (19.9.2019) - A
7. Jere Koskela (27.9.2019) - A

Himangan Pallo (2. div.) - Himangan Pallo (4. div.)
pelaajalista odottaa lisäämistä...

Konnat (2. div.) - SC Alajärvi (3. div.)
1. Joonas Huhtamäki (13.9.2019) - A
2. Joonas Mäkelä (13.9.2019) - A
3. Tuomas Saikkonen (13.9.2019) - A
4. Jiri Tervo (13.9.2019) - A
5. Toni Ylimäki (13.9.2019) - A
6. Kalle Yli-Kesäniemi (13.9.2019) - B
7. Vili Leppäkangas (13.9.2019) - B
8. Eetu Pyy (13.9.2019) - B
9. Niko Pollari (13.9.2019) - B
10. Joni Pollari (13.9.2019) - B

MLT (2. div.) - MLT II (3. div.)
1. Pekka Laitila (19.9.2019) - ?
2. Jussi Lähteenmäki (19.9.2019) - ?
3. Rami Salo (19.9.2019) - ?
4. Markus Kähtävä (19.9.2019) - ?
5. Tomi Ania (19.9.2019) - ?
6. Harri Käpyaho (19.9.2019) - ?
7. Teemu Turigin (19.9.2019) - ?
8. Matias Mäkitöyli (10.10.2019) - ?
9. Niko Kinnunen (10.10.2019) - ?

SB Vaasa (2. div.) - SB Vaasa II (4. div.)
1. Riku Korpi (20.9.2019) - A
2. Leo Ahtilinna (20.9.2019) - A
3. Justus Jaskari (20.9.2019) - A
4. Jonathan Jåfs (20.9.2019) - A
5. Janne Osala (20.9.2019) - A
6. Jesse Ylinen (20.9.2019) - A
7. Saku Pienimäki (20.9.2019) - A
8. Isak Laukkanen (28.9.2019) - A

Toholammin Urheilijat (2. div.) - Toholammin Urheilijat (5. div.)
1. Markus Haukilahti (19.9.2019) - B
2. Miika Haukilahti (19.9.2019) - B
3. Topias Hietala (19.9.2019) - B
4. Arttu Heikkilä (19.9.2019) - B
5. Tuomo Lehtiaho (19.9.2019) - B
6. Eemil Ali-Haapala (19.9.2019) - B
7. Lauri Leppäaho (19.9.2019) - B
8. Timi Kopsala (19.9.2019) - A
9. Sami Adler (19.9.2019) - B
10. Toni Toivola (19.9.2019) - B

POHJOIS-SUOMI

Alavieskan Viri (2. div.) - Sievin Sisu (4. div.)
1. Kai Haikola (12.9.2019) - B
2. Konsta Nissinen (12.9.2019) - B

Dynamo (2. div.) - Dynamo II (4. div.)
1. Vertti Rantala (11.10.2019) - A

Papas (2. div.) - Kainuun Ärjy (3. div.)
1. Pekka Nousiainen (12.9.2019) - B
2. Veeti Koivisto (12.9.2019) - A
3. Olli Kyllönen (12.9.2019) - A
4. Mikael Mähönen (12.9.2019) - A
5. Sampo Rautiainen (12.9.2019) - A
6. Tatu Saxholm (12.9.2019) - A
7. Jesse Paalanen (12.9.2019) - A
8. Rami Koski (12.9.2019) - A
9. Jari Manninen (12.9.2019) - B

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSuveraSubwayTeho sportTupla+UnihocVeikkausVW-HyötyautotBiokia
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.