Farmisopimukset

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 16.2.2018 17:20

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset sekä niiden alaiset pelaajat kaudella 2017-18. Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 56§ ja 57§. Pelaajan nimen perässä on mainittu kummassa farmisopimusosapuolen joukkueessa hän pelaa 2.2.2018 jälkeen.

Etelä-Suomi

Jokerit (M2D) - Jokerit Team (M3D)
21.9 Pöllänen Joonas / Jokerit Team
21.9 Kemppinen Antti / Jokerit Team
21.9 Harjumaaskola Tomi / Jokerit Team
11.10 Moilanen Joona / Jokerit
11.10 Puoskari Joona / Jokerit
11.10 Kettunen Hannes / Jokerit Team
17.11 Kotamäki Joel / Jokerit Team

HIFK (M2D) - HIFK II (M4D)
22.9 Sundell Markus siirtynyt
22.9 Kumpulainen Sami / HIFK II
22.9 Vakulin Denis / HIFK II
22.9 Molin Jan / HIFK II
22.9 Karttunen Vesa / HIFK II
22.9 Korpi Jari / HIFK II
22.9 Luttinen Aaro / HIFK II
25.1.2018 Joutsen Joonas / HIFK II

PSS (M2D) - PSS II (M3D)
28.9 Perttula Emppu / PSS
28.9 Forsblom Niklas / PSS
28.9 Blomqvist Janne / PSS
28.9 Kurki Jarkko / PSS II
28.9 Fredriksson Alex / PSS
        Eineman Mathias / PSS

SBS Blues (M2D) - Helsinki Bruins (M4D)
25.9 Korpi Janne / Bruins Blues
25.9 Tiitinen Kalle / Bruins Blues
25.9 Tölli Hannu / Bruins Blues
25.9 Pippuri Vesa / Bruins Blues
5.10 Laamanen Jussi / SBS Blues
5.10 Partanen Teemu / SBS Blues
5.10 Savallampi Kimi / SBS Blues
5.10 Lindstedt Kimmo / siirtynyt
5.10 Räkköläinen Ville / SBS Blues
17.11 Pakarinen Lasse / Bruins Blues
7.12 Lehtinen Atte / Bruins Blues
12.1.2018 Rehn Christopher / SBS Blues

VKTP M2D) - VKTP II (M5D)
6.10 Pietilä Antti / VKTP II
6.10 Pernaa Jussi / VKTP
13.10 Niemipelto Iiro / VKTP II
25.11 Sivula Touko / VKTP
22.1.2018 Palosaari Joonas / VKTP II

FBC Raseborg (M2D) - FBC Raseborg II (M4D)
6.10 Rätsep Martin / FBC Raseborg II
6.10 Strebelle Samuel / FBC Raseborg
6.10 Mettovaara Tomi / FBC Raseborg
6.10 Lång Valtteri / FBC Raseborg
6.10 Granö Jesper / FBC Raseborg II
15.10 Laukkanen Jarno / FBC Raseborg
15.10 Lagerström Rasmus / FBC Raseborg


Länsirannikko

SC Wolves (M2D) - SC Wolves II (M5D)
5.10. Lehto Jyri (SC Wolves)
5.10. Allén, Teo (SC Wolves)
5.10. Kulmaneva, Klaus (SC Wolves)
5.10. Lundén, Frank (SC Wolves)
5.10. Lindqvist, Daniel (SC Wolves 2)
5.10. Nyqvist, Karl (SC Wolves)
5.10. Tappola, Ville (SC Wolves 2)
6.10. Filatoff, Patri (SC Wolves)
28.10. Johansson, Kalle (SC Wolves 2)
18.11. Kaleva, Taneli (SC Wolves)

Sisä-Suomi

Blasters (M2D) - MSM (M5D)
25.8. Åkerlund Jere / MSM
25.8. Varko Verneri / Blasters
20.9. Keinänen Sami / MSM
28.9. Siikki Matias / MSM
28.9. Laitinen Miika / Blasters
28.9. Mäkelä Jesse / MSM
29.9. Kyyrä Juuso / Blasters

Ilves (M2D) - Ilves II (M6D)
9.11. Kiiskilä Eppu / Ilves II
9.11. Nurminen Otso / Ilves
9.11. Murtomäki Markus / Ilves
9.11. Lahti Joonas / Ilves
10.11. Kaarninen Akseli / Ilves II
14.11. Hannonen Aleksi / Ilves II
26.1. Kettunen Aleksi / Ilves
26.1. Kumpulainen Jarkko / Ilves
26.1. Saros Juho / Ilves
26.1. Karapalo Pyry / Ilves

Kaakkois-Suomi

Hatsina (M2D) - Hatsina II (M3D)
29.9. Pettinen Tero / Hatsina
29.9. Luotinen Roope / Hatsina
29.9. Kapulainen Aaron / Hatsina
29.9. Noponen Otto / Hatsina
29.9. Kuusisto Nestori / Hatsina
29.9. Mutka Tino / Hatsina
29.9. Varis Eetu / Hatsina
29.9. Punavaara Waltteri / Hatsina
11.10. Roini Antti / Hatsina
27.11. Kohvakka Panu / Hatsina
19.1. Luhanko Kalle / Hatsina
19.1. Pylkkänen Miika / Hatsina

SB Heinola (M2D) - SB Heinola akatemia (M4D)
22.9. Vihtiä Nuutti / SB Heinola akatemia
22.9. Lehto Saku / SB Heinola akatemia
22.9. Tikkala Roope / SB Heinola
22.9. Kotiluoto Rene / SB Heinola akatemia
22.9. Stenroos Leevi / SB Heinola akatemia
22.9. Tommo Tero / SB Heinola akatemia
22.9. Laukkanen Tuukka / SB Heinola
22.9. Elokankare Dani / SB Heinola akatemia
22.9. Knaappila Valtteri / SB Heinola akatemia
22.9. Knaappila Juho / SB Heinola

SB Troopers (M2D) - SB Troopers II (M5D)
6.10. Lääperi Juha / SB Troopers II
6.10. Vainikka Oskari / SB Troopers II
6.10. Heinonen Aake / SB Troopers II
6.10. Timonen Janne / SB Troopers II
6.10. Hyvönen Jussi / SB Troopers II
6.10. Kekäläinen Timo / SB Troopers II
27.10. Leino Topi / SB Troopers
27.10. Pirhonen Mika / SB Troopers II
27.10. Markku Aleksi / SB Troopers
27.10. Kuusitunturi Anton / SB Troopers
5.12. Lind Jesse / SB Troopers II
5.1. Hauska Joonas / SB Troopers

Voima (M2D) - Voima II (M4D)
22.9. Luostarinen Ville / Voima II
22.9. Tyystjärvi Akseli / Voima
22.9. Veijalainen Niko / Voima
22.9. Sorjonen Lauri / Voima
22.9. Liski Iiro / Voima
22.9. Holma Olli / Voima
22.9. Ulvinen Turo / Voima
23.10. Sikiö Saku / Voima
9.11. Kinnunen Tapio / Voima
23.11. Hulkko Oskari / Voima II
15.12. Lipiäinen Tommi / Voima II

Savo-Karjala

LeBa SB (M2D) - Lehmo Balls -96 Akatemia (M3D)
23.8. Nuutinen Antti / LeBa SB
23.8. Jolkkonen Jasper / LeBa SB
23.8. Vaarala Arttu / LeBa SB
23.8. Ruotsalainen Jani / LeBa SB
23.8. Piiroinen Oskari / LeBa SB
23.8. Tuomisto Markus / LeBa SB
18.9. Salmela Sakari / LeBa-96 Akatemia
11.10. Piiroinen Otto Ville / LeBa SB
22.11. Luukkonen Valtteri / LeBa SB
5.1. Turunen Jonne / LeBa SB

KiPa-90 (M2D) - ToU (M4D)
20.9. Sistonen Lari / ToU
20.9. Kostamo Jarno / ToU
20.9. Kostamo Jasse / KiPa-90
20.9. Silvennoinen Sami / ToU
20.9. Pirhonen Konsta / ToU
20.9. Kostamo Joni / ToU

Pisaba (M2D) - Pisaba II (M5D)
20.9. Jetsu Jussi-Matti / Pisaba
20.9. Suhonen Mikko / Pisaba II
20.9. Riipinen Jesse / Pisaba II
20.9. Timonen Sami / Pisaba
20.9. Jumisko Aatu / Pisaba
20.9. Pulkkinen Vertti / Pisaba II
20.9. Pulkkinen Roope / Pisaba
20.9. Nykänen Casper / Pisaba II
4.10. Lintu Ari / Pisaba
15.11. Kovanen Janne / Pisaba
31.1. Markkanen Antti / Pisaba II

Pohjanmaa

FBC Remix ( M2D) - FBC Remix II ( M5D) 

28.9 Hankonen Arttu / FBC Remix
28.9 Valli Joona / FBC Remix
28.9 Kuru Markus / FBC Remix
28.9 Iivari Tapio / FBC Remix
28.9 Pienimäki Jaakko / FBC Remix
10.11 Keko Jussi / FBC Remix
10.11 Keko Ville / FBC Remix
10.11 Hankonen Aleksi / FBC Remix
25.11 Salonen Ilkka / FBC Remix
9.12 Koskela Jere / FBC Remix

SB Kauhajoki ( M2D) - IU (M5D)
28.9 Vanhatalo Johannes / IU
28.9 Rinta-Kauhajärvi Saku / IU
28.9 Herrala Antti / IU
28.9 Lähdesmäki Lassi / SB Kauhajoki
28.9 Korpi Valtteri / SB Kauhajoki
28.9 Haapaniemi Eero / SB Kauhajoki
28.9 Luhtala Topias / SB Kauhajoki
28.9 Lepistö Mirko / SB Kauhajoki

TU (M2D)  - TU II (M5D) 

8.12 Kotila Eemeli / TU

Pohjois-Suomi

 

Papas (M2) – Papas II (M5)

15.9. Rautiainen Sampo / Papas
15.9. Seppänen Matti / Papas II
15.9. Mähönen Mikael / Papas II
15.9. Hälinen Kalle / Papas II
15.9. Kaakkunen Tuomas / Papas II
15.9. Koivisto Veeti / Papas II
15.9. Väyrynen Jarno / Papas
15.9. Honkanen Niko / Papas II
15.9. Luhtaniemi Mikko / Papas II
15.9. Koski Rami / Papas
15.9. Kyllönen Olli / Papas
15.9. Kyllönen Lassi  / Papas II

Santa´s United (M2) - Santa´s United II (M4)

29.9. Toivonen Samu / Santa's United II
29.9. Back Atte / Santa's United II
29.9. Rautio Olli / Santa's United
29.9. Pokka Sami / Santa's United II
5.10. Lintula Samuli / Santa's United II
5.10. Kylymies Wilhelm / Santa's United II
21.10. Säärevä Sami / Santa's United II
17.12. Laurila Mika / Santa' United

Sastamolo (M2) - Sastamolo II (M4) 

29.9. Kuusela Joonas / Sastamolo
29.9. Enbuske Max / Sastamolo
29.9. Kumpulainen Valeri / Sastamolo II
29.9. Posti Aatu / Sastamolo
29.9. Yrjänheikki Ville / Sastamolo II
29.9. Moilanen Toni / Sastamolo II
29.9. Rantamaa Veli-Matti / Sastamolo II
29.9. Hannunkivi Joonas / Sastamolo II
20.10. Ollonqvist Matias / Sastamolo
20.10. Hyvärinen Kimmo / Sastamolo II
20.10. Prusila Nico / Sastamolo
20.10. Lackman Santeri / Sastamolo II


CraftDecensEerikkiläFixusLIDLOsuuspankkiSector AlarmSMTSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.