Farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 10.12.2018 08:41

Salibandyliigan joukkueiden farmisopimukset, sekä niiden alaiset pelaajat kaudella 2018-19.
Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 57§ ja 58§

Nokian KrP (liiga) - KrP Akatemia (2.div)
1. Tomas Estovirta (2.9.2018)
2. Mikko Santanen (2.9.2018)
3. Pekka Väre (2.9.2018)
4. Sebastian Saariniemi (4.9.2018)
5. Aleksi Peltola (14.9.2018)
6. Joonatan Kovanen (30.9.2018)
7. Elmo Luoto (30.9.2018)
8. Toni Jaakkola (6.10.2018)
9. Aki Hietanen (19.10.2018)
10. Anton Roth (19.10.2018)
11. Elias Siira (19.11.2018)
12. Antti Kortetmaa (19.11.2018)

TPS (liiga) - Loimaan Leisku (2.div)
1. Juuso Varjokumpu (20.9.2018)
2. Lassi Lindqvist (20.9.2018)
3. Tuomas Ojala (20.9.2018)
4. Juho Kuutsa (20.9.2018)
5. Aatu Koivisto (20.9.2018)
6. Elmeri Laakso (20.9.2018)
7. Jere Kaasinen (17.10.2018)
8. Teemu Lintunen (17.10.2018)
9. Wili Fisk (17.10.2018)
10. Aku Kuikka (30.11.2018)
11. Eero Säylä (30.11.2018)

OLS (liiga) - LNM (Divari)
1. Juho Laurila (14.9.2018)
2. Aki Karjalainen (25.9.2018)
3. Mika Hirsikorpi (28.9.2018)
4. Petri Niemelä (25.10.2018)
5. Mika Kaitera (25.10.2018)
6. Eemeli Koskelo (3.11.2018)
7. Viktori Niemi (9.11.2018)
8. Tuukka Kivioja (28.11.2018)

EräViikingit (liiga) - EV Akatemia (Divari)
1. Mika Majalahti (15.9.2018)
2. Perttu Järvinen (15.9.2018)
3. Samuli Hulkkonen (15.9.2018)
4. Santeri Kainulainen (15.9.2018)
5. Otto Rissanen (16.9.2018)
6. Juho Räsänen (16.9.2018)
7. Mika Moilanen (28.10.2018)
8. V-P Turula (28.10.2018)
9. Otto Blombqvist (28.10.2018)
10. Filip Forman (28.10.2018)
11. Henri-Matias Tuomaala (2.11.2018)

SPV (liiga) - Nurmon Jymy (Divari)
1. Juuso Koskela (13.9.2018)
2. Miika Latvala (13.9.2018)
3. Jeri Heikkilä (13.9.2018)
4. Petro Rautio (15.9.2018)

Happee (liiga) - Happee Steamers (2.div)
1. Eppu Suhanto (3.10.2018)
2. Oscar Salminen (3.10.2018)
3. Tommi Taimisto (17.10.2018)
4. Markus Laakso (23.11.2018)

FBT Karhut (liiga) - FBT Pitu (2.div)
1. Paavo Kankaanpää (18.9.2018)
2. Jankke Virtala (18.9.2018)
3. Oskari Raittila (18.9.2018)
4. Petteri Santi (18.9.2018)
5. Roope Mutka (18.9.2018)
6. Elias Kauppi (18.9.2018)
7. Tuomas Huhtala (18.9.2018)
8. Niko Järvenpää (18.9.2018)
9. Joonas Poutanen (18.9.2018)
10. Juho Myllyharju (18.9.2018)
11. Atte Ståhle (18.9.2018)
12. Tomi Jerkku (17.10.2018)

Esport Oilers (liiga) - SBS Kings (2.div)
ei lisättyjä pelaajia

Welhot (liiga) - Welhot Akatemia (2.div)
1. Kosti Jolkkonen (21.9.2018)
2. Onniveikko Lyly (21.9.2018)
3. Akseli Jolkkonen (21.9.2018)
4. Elias Niskanen (21.9.2018)
5. Viljami Venäläinen (21.9.2018)
6. Erno Sivula (21.8.2018)
7. Mika Rissanen (21.8.2018)
8. Topias Simonen (5.10.2018)
9. Jere Koistinen (5.10.2018)

Classic (liiga) - Classic United (2.div)
1. Hiski Kosunen (21.9.2018)
2. Tino Lindstedt (28.9.2018)
3. Juuso Woivalin (28.9.2018)
4. Pietari Jääskeläinen (28.9.2018)
5. Eemeli Akola (28.9.2018)
6. Juho Syvänen (5.10.2018)
7. Jere Pulkkinen (23.10.2018)
8. Matias Vaajala (23.10.2018)
9. Joni Järviö (7.11.2018)
10. Konsta Tykkyläinen (16.11.2018)
11. Aaro Helin (24.11.2018)
12. Albert Koskinen (26.11.2018)

LASB (liiga) - SC Urbans (2.div)
1. Iikka Auvinen (27.9.2018)
2. Jukka Jaakonsaari (27.9.2018)
3. Ralfs Orste (16.10.2018)
4. Miika Rinne (16.11.2018)
5. Jukka-Pekka Aurala (7.12.2018)
6. Juuso Vesanen (7.12.2018)

Steelers (liiga) - Steelers II (2.div)
1. Henri Aallonen (27.9.2018)
2. Timo Kankaanpää (27.9.2018)
3. Miiro Maunula (4.10.2018)
4. Elmeri Saukkonen (19.10.2018)
5. Leevi Kainulainen (19.10.2018)
6. Jere Liljenbäck (9.11.2018)
7. Herkko Hautaniemi (9.11.2018)
8. Ville Kanki (14.11.2018)
9. Pasi Järvinen (7.12.2018)
10. Mikko Ruokolainen (7.12.2018)
11. Olli Jaakonsaari (8.12.2018)

CraftDecensEerikkiläFixusLIDLOsuuspankkiSector AlarmSMTSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993StadiumTalgraf

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.