Farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 17.10.2018 13:31

Salibandyliigan joukkueiden farmisopimukset, sekä niiden alaiset pelaajat kaudella 2018-19.
Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 57§ ja 58§

Nokian KrP (liiga) - KrP Akatemia (2.div)
1. Tomas Estovirta (2.9.2018)
2. Mikko Santanen (2.9.2018)
3. Pekka Väre (2.9.2018)
4. Sebastian Saariniemi (4.9.2018)
5. Aleksi Peltola (14.9.2018)
6. Joonatan Kovanen (30.9.2018)
7. Elmo Luoto (30.9.2018)
8. Toni Jaakkola (6.10.2018)

TPS (liiga) - Loimaan Leisku (2.div)
1. Juuso Varjokumpu (20.9.2018)
2. Lassi Lindqvist (20.9.2018)
3. Tuomas Ojala (20.9.2018)
4. Juho Kuutsa (20.9.2018)
5. Aatu Koivisto (20.9.2018)
6. Elmeri Laakso (20.9.2018)
7. Jere Kaasinen (17.10.2018)
8. Teemu Lintunen (17.10.2018)
9. Wili Fisk (17.10.2018)

OLS (liiga) - LNM (Divari)
1. Juho Laurila (14.9.2018)
2. Aki Karjalainen (25.9.2018)
3. Mika Hirsikorpi (28.9.2018)

EräViikingit (liiga) - EV Akatemia (Divari)
1. Mika Majalahti (15.9.2018)
2. Perttu Järvinen (15.9.2018)
3. Samuli Hulkkonen (15.9.2018)
4. Santeri Kainulainen (15.9.2018)
5. Otto Rissanen (16.9.2018)
6. Juho Räsänen (16.9.2018)

SPV (liiga) - Nurmon Jymy (Divari)
1. Juuso Koskela (13.9.2018)
2. Miika Latvala (13.9.2018)
3. Jeri Heikkilä (13.9.2018)
4. Petro Rautio (15.9.2018)

Happee (liiga) - Happee Steamers (2.div)
1. Eppu Suhanto (3.10.2018)
2. Oscar Salminen (3.10.2018)
3. Tommi Taimisto (17.10.2018)

FBT Karhut (liiga) - FBT Pitu (2.div)
1. Paavo Kankaanpää (18.9.2018)
2. Jankke Virtala (18.9.2018)
3. Oskari Raittila (18.9.2018)
4. Petteri Santi (18.9.2018)
5. Roope Mutka (18.9.2018)
6. Elias Kauppi (18.9.2018)
7. Tuomas Huhtala (18.9.2018)
8. Niko Järvenpää (18.9.2018)
9. Joonas Poutanen (18.9.2018)
10. Juho Myllyharju (18.9.2018)
11. Atte Ståhle (18.9.2018)

Esport Oilers (liiga) - SBS Kings (2.div)
ei lisättyjä pelaajia

Welhot (liiga) - Welhot Akatemia (2.div)
1. Kosti Jolkkonen (21.9.2018)
2. Onniveikko Lyly (21.9.2018)
3. Akseli Jolkkonen (21.9.2018)
4. Elias Niskanen (21.9.2018)
5. Viljami Venäläinen (21.9.2018)
6. Erno Sivula (21.8.2018)
7. Mika Rissanen (21.8.2018)
8. Topias Simonen (5.10.2018)
9. Jere Koistinen (5.10.2018)

Classic (liiga) - Classic United (2.div)
1. Hiski Kosunen (21.9.2018)
2. Tino Lindstedt (28.9.2018)
3. Juuso Woivalin (28.9.2018)
4. Pietari Jääskeläinen (28.9.2018)
5. Eemeli Akola (28.9.2018)
6. Juho Syvänen (5.10.2018)

LASB (liiga) - SC Urbans (2.div)
1. Iikka Auvinen (27.9.2018)
2. Jukka Jaakonsaari (27.9.2018)
3. Ralfs Orste (16.10.2018)

Steelers (liiga) - Steelers II (2.div)
1. Henri Aallonen (27.9.2018)
2. Timo Kankaanpää (27.9.2018)
3. Miiro Maunula (4.10.2018)

CraftDecensEerikkiläFixusLIDLOsuuspankkiSector AlarmSMTSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993StadiumTalgraf

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.