Mikä on salibandyn elinvoimaisuuden tila? - Vastaa ja voita tuotepalkinto

Kyselyn vastausaikaa on pidennetty 15.6. saakka. Se on suunnattu sekä pelaajille, seuran vastuuhenkilöille, työntekijöille, valmentajille, pelaajien vanhemmille ja muille seuratoimijoille. 

Salibandyseurojen elinvoimaisuus on tärkeä salibandyn strateginen valinta, ja kyselyllä selvitetään lajitoimijoiden ja pelaajien kokemuksia ja näkemyksiä strategisiin tavoitteisiin kirjatuista asioista.

Vastauksilla on merkitystä Salibandyliiton – ja toivottavasti myös seurojen – tulevien toimenpiteiden suunnittelussa. Vastaava kysely on tarkoitus toteuttaa vuosittain, samaan aikaan kunakin vuonna.

Seurat saavat myös oman raporttinsa vastauksista, mikäli seuran raportille kertyy vähintään 15 vastausta. Seura saa käyttöönsä roolikohtaisen vertailuraportin, mikäli vastauksia tulee vähintään 50. (Huom! vertailuraportille kerätään roolit, joihin on vastannut vähintään viisi (5) henkilöä).

Kaikkien oman seuraraportin kokoon saavien seurojen kesken arvotaan viisi (5) salibandyaiheista palkintoa.

Lisätiedot täältä.

Jaa artikkeli