Hyväksytyt farmisopimukset 2022-23

Hyväksytyt farmisopimukset päivitetty 03.10.2022

 

F-liiga miehet

Esport Oilers – SBS Kings ( Suomisarja)
1. Ilmivalta Topias 15.09.2022 – A
2. Hellsten Rasmus 15.09.2022 – A
3. Kuusela Aaro 15.09.2022 – A
4. Larte Joona 15.09.2022 – A
5. Vänskä Artturi 15.09.2022 – A
6. Markkula Tuomas 15.09.2022 – A
7. Haapala Arttu 15.09.2022 – A

Happee – Happee Steamers ( Inssi-Divari)
1. Aaltokallio Miika 14.09.2022 – A
2. Horttanainen Eemeli 14.09.2022 -A
3. Kuisma Niklas 14.09.2022 – A
4. Seppälä Vertti 14.09.2022 -A
5.  Tuominen Julius 14.09.2022 – A
6. Minkkinen Matti 14.09.2022 – A
7. Pylväläinen Arttu 14.09.2022 – A
8. Sieppi Julius 14.09.2022 – A

LASB – Kosken Dynamo ( Suomisarja)
1. Karkulowski Emil 14.09.2022 – A
2. Raappana Atte 14.09.2022 – A
3. Suutari Ville 14.09.2022 – A
4. Vormisto Petteri 14.09.2022 – A
5. Sulander Jere 14.09.2022 – A
6. Salokangas Julius 14.09.2022 – A
7. Pietinen Matias 15.09.2022 – A
8. Harmaala Aatu 15.09.2022 – A

Nurmon Jymy – Mailattomat (Suomisarja)
1. Yli-Hakala Mikko 08.09.2022 – A
2. Pokela Matias 08.09.2022 – A
3. Soininen Mirko 23.09.2022 – A
4. Virtanen Jasper 23.09.2022 – A
5. Kortesluoma Jesse 01.10.2022 – A

OLS – SSRA ( M2 div.)
1. Savela Juho 14.09.2022 – B
2. Koivisto Veeti 14.09.2022 – A
3. Karjula Joona 14.09.2022 – A

Salibandy Club Classic – Classic United (Suomisarja)
1. Molkka Valtteri 21.09.2022 – A
2. Woivalin Juuso 30.09.2022 – A

TPS- Rauman Salba (Inssi- Divari)
1. Abudu Maleeq 18.08.2022 – A
2. Kulmala Kasperi 14.09.2022 – A
3. Koivisto Aatu 30.09.2022 – A
4. Lehtonen Eetu 30.09.2022 – A

F-liiga naiset

EräViikingit – Northern Stars ( N1 div.)

Innebandyföreningen Blue Fox – Innebandyföreningen Blue Fox ( N2 div.)
1. Björk Sophie 15.09.2022 – A
2. Isoniemi Anni 15.09.2022 – A

Koovee – SBT Parkanon Ponteva ( N1 div.)
1. Uusi-Luomalahti Saana 21.09.2022 – B

Salibandy Club Helsinki United – Salibandy Club Helsinki United  ( N3 div.)

Salibandyseura Rankat Ankat – Team Sastis ( SSRankat Ankat) ( N1 div.)
1. Haapaniemi Laura  15.09.2022 – A

TPS- SBS Wirmo ( N1 div.)
1. Olivia Oikarinen 8.9.2022 – B
2. Järvinen Aino 22.09.2022 – A
3. Blomqvist Lisette 22.09.2022 – A
4. Niemi Ronja 22.09.2022 – A
5. Laine Noora 22.09.2022 -A
6. Aho Vivian 22.09.2022 – A

Inssi-Divari

FBT Karhut United – Pihlavan Työväen Urheilijat (Suomisarja)
1. Haanpää Riku Erik 21.09.2022 – B
2. Haanpää Miro 21.09.2022 – A
3. Mäki-Ontto Samuel – A
4.  Järvi Paavo 21.09.2022 – A
5. Österman Rasmus 21.09.2022 – B
6. Vapaniemi Matti 21.09.2022 -B

Limingan NiittoMiehet – Team Tempo ( M2 div.)
1. Kallela Eetu 21.09.2022 – B
2. Keskitalo Sami 21.09.2022 – B
3. Salmela Jarkko 21.09.2022 – B

O2 Jyväskylä – O2 Jyväskylä (Suomisarja)
1. Hietala Santeri 14.09.2022 – B
2. Kulmala Riku – 14.09.2022 – A
3. Mansikkamäki Kasperi 14.09.2022 – A

Saimaan Pallo Salibandy – Urheiluseura Imatran Voima (Suomisarja)
1. Lommi Urho 24.08.2022 – A
2. Utunen Lauri 23.09.2022 – A

Tikkurilan Tiikerit – Tikkurilan Tiikerit ( M2 div.)

Ådalens Idrottsförening- Ådalens Idrottsförening (2 div.)
1. Qvickström-Helling Jan 01.09.2022 – A
2. Kramm Rando 16.09.2022 – B
3. Misukka Tuomas 16.09.2022 – A
4. Kuisma Matias 20.09.2022 – A

Naiset 1 div.

FBC Remix – FBC Remix ( N2 div.)
1. Nivukoski Eveliina 21.09.2022 – A

Haukiputaan Heitto – Haukiputaan Heitto ( N2 div.)
1. Kotaniemi Ilona 29.09.2022 – A
2. Heikkinen Anu 29.09.2022 – A

Ilmajoen Salibandy – Nurmon Jymy ( N3 div.)
1. Virtanen Oona 18.08.2022 – A
2. Tikka Emma 26.08.2022 – A
3. Mukkala Aada 26.08.2022 – A
4. Kulmala Anna 26.08.2022 – A
5. Neva-Keturi Jenni 26.08.2022 – A
6. Yli-Rintala Jenni 23.09.2022 – A
7. Sivunen Eveliina 23.09.2022 – B
8. Skyttä Milla 23.09.2022 – B

RSS Panthers – Kalvolan Keihäs ( N2 div.)
1. Hakala Henna 14.09.2022 – A
2. Vuorinen Roosa 14.09.2022 – A
3. Salin Enni 14.09.2022 – A
4. Vanamo Mirella 14.09.2022 – A
5. Ahlsten Ida-Maria 14.09.2022 – B
6. Vuorinen Ronja 14.09.2022 – B
7. Mäenpää Alma 14.09.2022 -B

Sievin Sisu – Kannuksen Ura ( N3 div.)
1. Jääskä Heli 21.09.2022 – B
2. Mäntynen Riikka 21.09.2022 – B
3. Viisteensaari Jenny 21.09.2022 – B
4. Kylmä Pinja 21.09.2022 – B
5. Änäkkälä Helena 21.09.2022 – B
6. Mäntynen Kaisa 21.09.2022 – B
7. Fiskaali Sanna 21. 09.2022 – A
8. Kangasoja Ella 21.09.2022 – A
9. Kauppila Anni 21.09.2022 – A

Suomisarja

Ilves – TahVe (M4 div.)
1. Talvitie Markus 14.09.2022 – A
2. Vänttinen Lassi 22.09.2022 – B
3. Vainio Jesse 22.09.2022 – B
4. Rajala Jani 22.09.2022 – B

Innebandyföreningen Blue Fox- Jeppis Floorball Club ( M2 div)
1. Björkström Simon 16.09.2022 – B
2. Eklund Jonathan 16.09.2022 – B
3. Allonen Aki 16.09.2022 – B
4. Lantela Robin 16.09.2022 – B
5. Sundelin William 20.09.2022 – A
6. Nylund Jack 20.09.2022 – A
7. Kronholm Jori-Matias 21.09.2022 – B
8. Lund Viktor 21.09.2022 – B

Päijät-Hämeen Salibandyseura – Päijät-Hämeen Salibandyseura II ( M3 div.)

SC Wolves – SC Wolves II  ( M3 div.)
1. Pakarinen Teemu 01.10.2022 – A

Soittorasia – Soittorasia IV ( M2 div.)
1. Jokela Antti 21.09.2022 – B

Urheiluseura Hatsina – SC Löysätempo ( M2 div.)
1. Karjalainen Erkka 07.09.2022 – B
2. Lahtinen Eetu 07.09.2022 – B
3. Leikas Eemeli 07.09.2022 – B
4. Volanen Akseli 07.09.2022 – B
5. Luhanko Joonas 07.09.2022 – A
6. Himanen Mika 07.09.2022 – A
7. Pylkkänen Miika 07.09.2022 – A
8. Kurri Eetu 15.09.2022 – B

Vehmersalmen Vesa – Pieksämäen Salibandy ( M2 div.)
1. Riipinen Jesse 22.09.2022 – B
2. Turunen Roope 24.09.2022 – B
3. Partanen Joonatan 29.09.2022 – A
4. Hannelin Valtteri 29.09.2022 – A
5.  Tanninen Olli 29.09.2022 -A
6. Sirviö Osku 29.09.2022 – A
7. Tuutti Henri 29.09.2022 – A
8. Taskinen Pekka 30.09.20 – B

Miehet 2 div.

BandyBoys-88 – SB Coyotes  ( M3 div.)
1. Tynkkynen Jesse 21.09.2022 – B
2. Peltola Petri 21.09.2022 – B
3. Pulliainen Akseli 27.09.2022 – B
4. Tiukkanen Henri 27.09.2022 – B
5. Mäkinen Tuomas 27.09.2022 – B
6. Koski Aleksanteri 27.09.2022 – B
7. Rissanen Matti 27.09.2022 – B
8. Vepsäläinen Joona 27.09.2022 – B
9. Timonen Teemu 27.09.2022 – B
10. Heinonen Juho 27.09.2022 – B

Coach Team – Lieksan Into ( M4 div.)
1. Lampola Julius 01.09.2022 – B
2. Lampola Joel 01.09.2022 – B
3. Kärkkäinen Sami 01.09.2022 – B
4. Kärkkäinen Klaus 01.09.2022 – B
5. Reittu Janne 01.09.2022 – B
6. Kärki Leevi 01.09.2022 – A
7. Rantanen Veikka 01.09.2022 – A
8. Lampola Edvart 01.09.2022 – A
9. Kukkonen Jesse 01.09.2022 – A

Iitin Pallo – Iitin Pallo ( M4 div.)
1. Haapaniemi Eero 21.09.2022 – B
2. Ikonen Aapo 21.09.2022 – B

Kangasalan Urheilijat -68 – Tampereen Punakone 1996 ( M3 div.)
1. Mäkelä Markus 26.08.2022 – B
2. Mennala Janne 06.09.2022 – B
3. Salonen Mikko 06.09.2022 – B
4. Leikko Juha 09.09.2022 – B
5. Palomäki Kalle 22.09.2022 – B

Kotkan Reipas – Kotkan Reipas ( M5 div.)

Pälkäneen Luja-Lukko – Sahalahden Kunto ( M5 div.)
1. Åhman Niko 08.09.2022 – B
2. Ilomäki Keijo 08.09.2022 – B
3. Lehtinen Niko 08.09.2022 – B
4. Jokinen Roope 08.09.2022 – B
5. Ollikainen Juha-Valtteri 08.09.2022 – B
6. Laaksonen Joonas 08.09.2022 – B
7. Heinonen Petteri 08.09.2022 – B
8. Hilden Markus  08.09.2022 – A
9. Hyöki Erkki 08.09.2022 – A
10. Hilden Tommi 08.09.2022 – A

Rödsön Weikot – SC Kokkola ( M4 div.)
1. Liimatta Timo 14.09.2022 – B
2. Posio Lari 14.09.2022 – B

Rökäletappio -Kuopion Sidontaseura (M4 div.)
1. Pitkänen Janne 18.08.2022- B
2. Pentikäinen Aleksi 18.08.2022 – A
3. Aaltokoski Pauli 18.08.2022 – A
4. Virtanen Tero 25.08.2022 – A
5. Poutanen Joonas Mikael 08.09.2022 – A
6. Vepsäläinen Eero 30.09.2022 – B
7. Tuononen Riku 30.09.2022 – B
8. Taira Aku-Oskari 30.09.2022 – B
9. Niskanen Elias 30.09.2022 – B
10. Koskinen Jonni 30.09.2022 – B
11. Mykkänen Teemu 30.09.2022 – B

Santas’s United – Santas’s United Akatemia (M3 div.)
1. Mustonen Aleksi 21.09.2022 – A
2. Pokka Sami 21.09.2022 – A
3. Säärelä Sami 30.09.2022 – A
4. Hietala Topias 30.09.2022 – A

Seinäjoen Valaat – Seinäjoen Valaat II (M5 div.)
1. Kivistö Toni 22.09.2022 – A

Naiset 2 div.

Miehet 3 div.

Naiset 3 div.

Miehet 4 div.

Naiset 4 div.