Tässä ovat puolivälierien ja putoamiskarsintojen erotuomarit

Miesten Salibandyliigan puolivälierissä ja putoamiskarsintaotteluissa tuomitsevat erotuomariparit on valittu.

Julkaistu 6.3.2019 12:16

Miesten pääsarjojen erotuomaritoiminnan johtoryhmä on nimennyt yhdeksän erotuomariparia Miesten Salibandyliigan puolivälieriin ja putoamiskarsintaotteluihin.

Mikko Alakare - Vesa Vilkki
Thomas Ellis - Janne Sjögren
Tuomas Hartikainen - Tomi Lund
Henri Heinola - Manu Marttinen
Kimmo Koppinen - Toni Weurlander
Andrew Lewis - Anssi Silvo
Miikka Lähdesmäki - Ari Lähteenmäki
Kimmo Olkkola - Mikko Pelttari
Rami Pitkänen - Johan Rönnqvist

Välierissä tuomitsee kolme tuomariparia ja finaaleissa kaksi tuomariparia.

Miesten Salibandyliigan puolivälierien erotuomarit

Pv Pvm Kello Kotijoukkue Vierasjoukkue Pelipaikka Erotuomari Erotuomari
Pe 8.3. 18:30 Classic Indians Tampere Areena Kimmo Olkkola Mikko Pelttari
Su 10.3. 17:00 Indians Classic Otahalli Tuomas Hartikainen Tomi Lund
Ti 12.3. 18:30 Classic Indians Tampere Areena Kimmo Olkkola Mikko Pelttari
To 14.3. 18:30 Indians Classic Otahalli Tuomas Hartikainen Tomi Lund
La 16.3. 17:00 Classic Indians Tampere Areena Kimmo Olkkola Mikko Pelttari
Ke 20.3. 18:30 Indians Classic Otahalli Tuomas Hartikainen Tomi Lund
To 21.3. 18:30 Classic Indians Tampere Areena Tuomas Hartikainen Tomi Lund
               
Pe 8.3. 18:30 SPV EräViikingit Seinäjoen UT Rami Pitkänen Johan Rönnqvist
Su 10.3. 17:00 EräViikingit SPV Energia Areena Thomas Ellis Janne Sjögren
Ti 12.3. 18:30 SPV EräViikingit Seinäjoen UT Rami Pitkänen Johan Rönnqvist
To 14.3. 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena Thomas Ellis Janne Sjögren
La 16.3. 17:00 SPV EräViikingit Seinäjoen UT Rami Pitkänen Johan Rönnqvist
Ti 19.3. 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena Thomas Ellis Janne Sjögren
To 21.3. 18:30 SPV EräViikingit Seinäjoen UT Rami Pitkänen Johan Rönnqvist
               
Pe 8.3. 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan PH Kimmo Koppinen Toni Weurlander
Su 10.3. 17:00 Nokian KrP TPS Raholan lk Henri Heinola Manu Marttinen
Ti 12.3. 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan PH Kimmo Koppinen Toni Weurlander
To 14.3. 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk Henri Heinola Manu Marttinen
La 16.3. 17:00 TPS Nokian KrP Kupittaan PH Kimmo Koppinen Toni Weurlander
Ti 19.3. 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk Henri Heinola Manu Marttinen
To 21.3. 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan PH Henri Heinola Manu Marttinen
               
To 7.3. 18:30 Happee Oilers Monitoimitalo Miikka Lähdesmäki Ari Lähteenmäki
Ma 11.3. 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH Mikko Alakare Vesa Vilkki
Ke 13.3. 18:30 Happee Oilers Monitoimitalo Miikka Lähdesmäki Ari Lähteenmäki
Pe 15.3. 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH Mikko Alakare Vesa Vilkki
La 16.3. 18:30 Happee Oilers Monitoimitalo Miikka Lähdesmäki Ari Lähteenmäki
Ti 19.3. 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH Mikko Alakare Vesa Vilkki
To 21.3. 18:30 Happee Oilers Monitoimitalo Miikka Lähdesmäki Ari Lähteenmäki

Miesten Salibandyliigan putoamiskarsinnan erotuomarit

La  16.3. 17:00 Steelers Karhut Elenia Arena Andrew Lewis Anssi Silvo
Su  17.3. 18:00 Karhut Steelers Porin ut Andrew Lewis Anssi Silvo
To 21.3. 18:30 Steelers Karhut Elenia Arena Andrew Lewis Anssi Silvo
La  23.3. 18:00 Karhut Steelers Porin ut Andrew Lewis Anssi Silvo
Ti 26.3. 18:30 Steelers Karhut Elenia Arena Andrew Lewis Anssi Silvo

Kuva: Juhani Järvenpää

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSector AlarmSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.