Salibandyliigat näkyvät isosti - Ruutu+ selkeä pääkanava

Jo miesten ja naisten Salibandyliigojen runkosarjoista on luvassa yli sata suoraa lähetystä.

Julkaistu 13.9.2018 08:58

Miesten ja naisten Salibandyliigat starttaavat viikonloppuna, ja huippusalibandy näkyy tälläkin kaudella kattavasti suorissa verkkolähetyksissä. Pääkanavana toimii Ruutu+, joka tarjoilee runkosarjasta 80 ottelua. Paketin täydentävät VeikkausTV:ssä nähtävät 25 ottelua. Luvassa on lisäksi kuukausittainen maksuttomassa ISTV:ssä nähtävä ottelu.

Tuhti paketti on tiedossa myös sekä cupfinaaleista että ensi kevään pudotuspeleistä, ja niiden yksityiskohtiin palataan lähempänä.

Runkosarjan ottelulähetykset miesten Salibandyliigasta ja naisten Salibandyliigasta:

15.9. klo 17.00 Pelicans SB - NST (N) Lahden suurhalli Ruutu+
16.9. klo 17.00 Classic - Happee Tampere Areena Ruutu+
16.9. klo 17.00 SPV - Indians Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
19.9. klo 18.30 TPS - Koovee Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
21.9. klo 19.00 Karhut - SPV Porin urheilutalo Ruutu+
22.9. klo 15.00 SSRA - Koovee (N) Kastelli Ruutu+
23.9. klo 17.00 ErVi - Happee Energia Areena VeikkausTV
23.9. klo 17.00 Karhut - LASB Porin urheilutalo Ruutu+
24.9. klo 18.30 Nokian KrP - TPS Raholan liikuntakeskus Ruutu+
28.9. klo 18.30 Nokian KrP - Happee Raholan liikuntakeskus Ruutu+
29.9. klo 18.30 EräViikingit - SSRA (N) Mosahalli Ruutu+
30.9. klo 17.00 SPV - Steelers Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV

3.10. klo 18.30 TPS - ErVi Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
5.10. klo 18.30 Oilers - Nokian KrP Tapiolan UH VeikkausTV
7.10. klo 17.00 Karhut - Classic Porin urheilutalo Ruutu+
10.10. klo 18.30 TPS - Indians Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
11.10. klo 18.30 Nokian KrP - Koovee Raholan liikuntakeskus Ruutu+
12.10. klo 18.30 Indians - LASB Otahalli Ruutu+
13.10. klo 17.00 Happee - SPV Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+
14.10. klo 17.00 SPV - ErVi Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
15.10. klo 18.30 Koovee - Happee AutoCenter Areena VeikkausTV
17.10. klo 18.30 EräViikingit - Classic (N) Mosahalli Ruutu+
20.10. klo 17.00 SB-Pro - TPS (N) Arkadia-halli Ruutu+
25.10. klo 18.30 Steelers - TPS Elenia Areena VeikkausTV
27.10. klo 17.00 Happee - Oilers Jyväskylän paviljonki Ruutu+
28.10. klo 16.00 LASB - SPV Lahden suurhalli Ruutu+
31.10. klo 18.30 Classic - Oilers Tampere Areena Ruutu+

1.11. klo 18.30 ÅIF - Koovee (N) Sipoo Areena Ruutu+
2.11. klo 18.30 ErVi - Classic Energia Areena VeikkausTV
2.11. klo 18.30 Karhut - Happee Porin urheilutalo Ruutu+
3.11. klo 14.00 Welhot - TPS Kuopiohalli Ruutu+
3.11. klo 17.00 Steelers - Indians Elenia Areena Ruutu+
4.11. klo 18.30 Koovee - SPV AutoCenter Areena Ruutu+
8.11. klo 18.30 Steelers - Karhut Elenia Areena VeikkausTV
9.11. klo 18.30 Classic - Koovee Tampere Areena Ruutu+
9.11. klo 18.30 TPS - Oilers Kupittaan palloiluhalli VeikkausTV
10.11. klo 14.00 OLS - SPV Oulun Energia Areena Ruutu+
11.11. klo 17.00 SPV - Classic Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
11.11. klo 17.00 Oilers - Welhot Tapiolan UH Ruutu+
14.11. klo 18.30 Happee - TPS Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+
15.11. klo 18.30 ÅIF - NST (N) Sipoo Areena Ruutu+
16.11. klo 18.30 Indians - ErVi Ruutu+
17.11. klo 17.00 SPV - Nokian KrP Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
18.11. klo 17.00 Steelers - LASB Elenia Areena Ruutu+
18.11. klo 18.00 OLS - Karhut Kastelli VeikkausTV
22.11. klo 19.00 Koovee - Classic (N) AutoCenter Areena Ruutu+
24.11. klo 17.00 Pelicans SB - SB-Pro (N) Lahden suurhalli Ruutu+
30.11. klo 18.30 EräViikingit - PSS (N) Mosahalli Ruutu+

1.12. klo 17.00 SB-Pro - Classic (N) Arkadia-halli Ruutu+
13.12. klo 18.30 Pelicans SB - EräViikingit (N) Lahden suurhalli Ruutu+
14.12. klo 18.30 ErVi - Oilers Energia Areena Ruutu+
14.12. klo 18.30 Indians - SPV Otahalli VeikkausTV
15.12. klo 16.00 Welhot - Happee Kuopion jäähalli Ruutu+
16.12. klo 15.00 SSRA - Classic (N) Kastelli Ruutu+
16.12. klo 16.00 LASB - Indians Lahden suurhalli Ruutu+
17.12. klo 18.30 Nokian KrP - Steelers Raholan lk Ruutu+
19.12. klo 18.30 Welhot - Nokian KrP Kuopiohalli Ruutu+
19.12. klo 18.30 Steelers - Koovee Elenia Areena VeikkausTV
21.12. klo 18.30 Indians - Oilers Otahalli Ruutu+
27.12. klo 18.30 TPS - Nokian KrP Kupittaan palloiluhalli Ruutu+
28.12. klo 18.30 Happee - Classic Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+
29.12. klo 17.00 SPV - TPS Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
30.12. klo 17.00 SPV - Oilers Seinäjoen urheilutalo VeikkausTV
30.12. klo 17.00 Happee - ErVi Jyväskylän monitoimitalo Ruutu+

5.1. klo 18.30 Koovee - Karhut AutoCenter Areena Ruutu+
6.1. klo 16.00 TPS - OLS Kupittaan palloiluhalli VeikkausTV
6.1. klo 17.00 SPV - Happee Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
10.1. klo 18.30 Steelers - ErVi Elenia Areena Ruutu+
11.1. klo 18.30 Oilers - Koovee Tapiolan UH Ruutu+
12.1. klo 17.00 ErVi - TPS Energia Areena VeikkausTV
12.1. klo 17.00 Welhot - SPV Kuopiohalli Ruutu+
13.1. klo 16.00 LASB - Welhot Lahden suurhalli Ruutu+
13.1. klo 18.00 OLS - Happee Kastelli VeikkausTV
14.1. klo 18.30 Nokian KrP - Oilers Raholan lk Ruutu+
18.1. klo 18.30 Indians - Koovee Otahalli Ruutu+
18.1. klo 18.30 TPS - SB-Pro (N) Leaf Areena Ruutu+
19.1. klo 17.00 ErVi - SPV Energia Areena VeikkausTV
20.1. klo 17.00 LASB - Steelers Lahden suurhalli Ruutu+
20.1. klo 18.00 OLS - Classic Kastelli VeikkausTV
23.1. klo 18.30 ErVi - Nokian KrP Energia Areena Ruutu+
24.1. klo 18.30 Classic - EräViikingit (N) Tampere Areena Ruutu+
25.1. klo 18.30 Nokian KrP - Classic Raholan lk Ruutu+
26.1. klo 18.00 OLS - ErVi Kastelli Ruutu+
27.1. klo 18.00 Classic - TPS Tampere Areena VeikkausTV
27.1. klo 18.00 OLS - LASB Kastelli Ruutu+

7.2. klo 18.30 TPS - PSS (N) Leaf Areena Ruutu+
7.2. klo 18.30 Nokian KrP - ErVi Raholan lk VeikkausTV
8.2. klo 18.30 Oilers - Indians Metro Areena Ruutu+
10.2. klo 17.00 SPV - OLS Seinäjoen urheilutalo Ruutu+
11.2. klo 18.30 Koovee - LASB AutoCenter Areena Ruutu+
12.2. klo 18.30 Classic - ErVi Tampere Areena Ruutu+
13.2. klo 18.30 Oilers - TPS Tapiolan UH Ruutu+
15.2. klo 19.00 Koovee - ÅIF (N) Ruutu+
17.2. klo 18.00 OLS - Welhot Kastelli Ruutu+
19.2. klo 18.30 Steelers - Oilers Energia Areena Ruutu+
20.2. klo 18.30 NST - ÅIF (N) Lappeenrannan UT Ruutu+
21.2. klo 18.30 Classic - SPV Tampere Areena VeikkausTV
22.2. klo 18.30 ErVi - Indians Energia Areena Ruutu+
23.2. klo 14.00 Classic - Koovee (N) Tampere Areena Ruutu+
24.2. klo 17.00 Steelers - Welhot Elenia Areena Ruutu+
25.2. klo 18.30 Koovee - ErVi AutoCenter Areena VeikkausTV
25.2. klo 18.30 Nokian KrP - SPV Raholan lk Ruutu+
26.2. klo 18.30 TPS - Happee Kupittaan palloiluhalli Ruutu+

2.3. klo 17.00 Oilers - Classic Tapiolan UH Ruutu+
2.3. klo 17.00 Happee - Karhut Jyväskylän monitoimitalo VeikkausTV

Valokuva: Anssi Koskinen

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSuveraSubwayTeho sportTupla+UnihocVeikkausVW-HyötyautotBiokia
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.