Maailman parasta salibandya Ruutu+:n täydeltä

Lauantaina 21.9. alkavista miesten ja naisten Salibandyliigoista on luvassa kotisohville ennätysmäärä Ruutu+-lähetyksiä.

Julkaistu 10.9.2019 14:41

Ruutu+ näyttää Salibandyliigaa tällä kaudella tuutin täydeltä. Lähetysten kokonaismäärä nousee yli 120 otteluun keskitettyjen tuotantojen osalta, lisäksi nähdään vielä seurojen tuottamia fanikameralähetyksiä.

Keskitetyistä tuotannoista vastaa Ruutu yhdessä valitsemiensa tuotantoyhtiöiden kanssa, kun taas fanikameratuotannot ovat seurojen itsensä tuottamia ja toteuttamia lähetyksiä.

Lauantaina 21.9. alkavasta runkosarjasta miesten Salibandyliigaa nähdään keskitetyllä tuotannolla 80 ottelua, joiden lisäksi on mahdollista katsoa seurojen toteuttamia fanikameratuotantoja. Naisten Salibandyliigasta tulee keskitetyllä tuotannolla runkosarjasta 27 peliä.

Uutuutena tälle kaudelle Ilta-Sanomat tarjoaa ilmaiseksi ISTV:n kautta joka kuukausi kuukauden ottelun.

ISTV:n kuukauden ottelut:

La 28.9.2019 17:00 Happee - SPV LähiTapiola Areena
La 19.10.2019 17:00 EräViikingit - Nokian KrP Energia Areena
Pe 29.11.2019 18:30 Oilers - Classic Tapiolan UH
La 14.12.2019 18:30 TPS - Indians Kupittaan ph
Su 19.1.2020 17:00 LASB - OLS Suurhalli Areena
Su 16.2.2020 18:00 Classic - SPV Tampere Areena


Miesten Salibandyliigan Ruutu+ -lähetykset:

La 21.9.2019 17:00 Tiikerit - EräViikingit Valtti Areena/Tikkurilan UT
La 21.9.2019 17:00 Welhot - Happee Kuopion jäähalli
La 21.9.2019 18:30 TPS - Oilers Kupittaan ph
Ma 23.9.2019 18:30 Classic - Indians Tampere Areena
La 28.9.2019 17:00 LASB - Steelers Suurhalli Areena
La 28.9.2019 18:30 TPS - EräViikingit Kupittaan ph
Su 29.9.2019 17:00 EräViikingit - Classic Energia Areena
Su 29.9.2019 17:00 Tiikerit - LASB Tikkurilan UT
Pe 4.10.2019 18:30 Oilers - Nokian KrP Tapiolan UH
La 5.10.2019 15:00 OLS - Tiikerit Kastelli
Su 6.10.2019 18:00 Welhot - EräViikingit Kuopiohalli
Ke 9.10.2019 18:30 Nokian KrP - Indians Raholan lk
Su 13.10.2019 17:00 SPV - EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo
Su 13.10.2019 17:00 Tiikerit - Happee Tikkurilan UT
Pe 18.10.2019 18:30 Happee - Classic Jyväskylän Monitoimitalo
Su 20.10.2019 17:00 SPV - TPS Seinäjoen Urheilutalo
Pe 25.10.2019 18:30 LASB - Welhot Suurhalli Areena
La 26.10.2019 17:00 Classic - TPS Tahto Areena
La 26.10.2019 18:30 Happee - Oilers Jyväskylän Monitoimitalo
Su 27.10.2019 15:00 Welhot - OLS Kuopiohalli
Ke 30.10.2019 18:30 Nokian KrP - SPV Raholan lk
La 2.11.2019 15:00 OLS - Happee Kastelli
La 2.11.2019 17:00 Nokian KrP - Tiikerit Raholan lk
La 2.11.2019 17:00 Oilers - EräViikingit Tapiolan UH
La 2.11.2019 18:30 TPS - Welhot Kupittaan ph
Su 3.11.2019 17:00 Steelers - Classic Elenia Areena
Pe 15.11.2019 18:30 Happee - Indians Jyväskylän Monitoimitalo
La 16.11.2019 17:00 LASB - Nokian KrP Suurhalli Areena
La 16.11.2019 18:00 OLS - Oilers Kastelli
Ti 19.11.2019 18:30 Welhot - Classic Kuopiohalli
Pe 22.11.2019 18:30 Indians - Tiikerit Otahalli
La 23.11.2019 16:00 Classic - Nokian KrP Ideapark Sport
1 24.11.2019 17:00 Indians - OLS Otahalli
Su 24.11.2019 17:00 Steelers - Welhot Elenia Areena
La 30.11.2019 18:00 Tiikerit - SPV Tikkurilan UT
Su 1.12.2019 17:00 LASB - Indians Suurhalli Areena
Su 1.12.2019 18:30 SPV - Classic Seinäjoen Urheilutalo
La 7.12.2019 16:00 ÅIF - Happee Nikkilän monitoimihalli
La 7.12.2019 17:00 TPS - Nokian KrP Kupittaan ph
Su 8.12.2019 18:00 OLS - SPV Kastelli
Ti 10.12.2019 18:30 EräViikingit - Tiikerit Energia Areena
Pe 13.12.2019 18:30 Oilers - TPS Tapiolan UH
La 14.12.2019 17:00 Steelers - LASB Elenia Areena
Su 15.12.2019 18:00 Welhot - Oilers Kuopiohalli
La 28.12.2019 14:00 Welhot - Indians Kuopiohalli
La 28.12.2019 17:00 LASB - Tiikerit Suurhalli Areena
Su 29.12.2019 17:00 SPV - Indians Seinäjoki Areena
Pe 3.1.2020 18:30 Happee - TPS Jyväskylän Monitoimitalo
La 4.1.2020 17:00 SPV - Oilers Seinäjoen Urheilutalo
Pe 10.1.2020 18:30 Indians - Nokian KrP Otahalli
La 11.1.2020 17:00 Happee - Tiikerit Jyväskylän Monitoimitalo
La 11.1.2020 17:00 LASB - TPS Suurhalli Areena
Su 12.1.2020 17:00 EräViikingit - SPV Energia Areena
Ke 15.1.2020 18:30 Nokian KrP - EräViikingit Raholan lk
Pe 17.1.2020 18:30 Indians - ÅIF Otahalli
La 18.1.2020 18:00 Tiikerit - Oilers Tikkurilan UT
Ti 21.1.2020 18:30 Nokian KrP - Steelers Raholan lk
La 25.1.2020 17:00 Happee - OLS Jyväskylän Monitoimitalo
Su 26.1.2020 17:00 LASB - SPV Suurhalli Areena
Su 26.1.2020 18:00 Welhot - TPS Kuopiohalli
Pe 31.1.2020 19:00 Tiikerit - Nokian KrP Tikkurilan UT
La 1.2.2020 17:00 TPS - Classic Kupittaan ph
La 1.2.2020 18:00 OLS - Welhot Kastelli
Su 2.2.2020 17:00 SPV - Nokian KrP Seinäjoen Urheilutalo
Su 9.2.2020 18:00 Welhot - Tiikerit Kuopiohalli
Pe 14.2.2020 18:30 Indians - LASB Otahalli
La 15.2.2020 17:00 EräViikingit - Happee Energia Areena
La 15.2.2020 18:30 TPS - Steelers Kupittaan ph
Pe 21.2.2020 18:30 Nokian KrP - Classic Raholan lk
La 22.2.2020 18:00 OLS - EräViikingit Kastelli
Su 23.2.2020 17:00 Oilers - LASB Tapiolan UH
Ti 25.2.2020 18:30 Welhot - Steelers Kuopiohalli
La 29.2.2020 17:00 Indians - Happee Otahalli
La 29.2.2020 17:00 Tiikerit - TPS Tikkurilan UT


Naisten Salibandyliigan Ruutu+-lähetykset:

21.9.2019 13:30 Welhot - O2-Jyväskylä NLB Kuopion jäähalli
22.09.2019 15:30 Koovee - Classic NLA AutoCenter Areena
25.09.2019 18:30 EräViikingit - SB-Pro NLA Mosahalli
27.09.2019 18:30 SB-Pro - TPS NLA Arkadia-halli
28.09.2019 17:00 EräViikingit - PSS NLA Mosahalli
29.09.2019 18:30 Koovee - SB-Pro NLA AutoCenter Areena
04.10.2019 18:30 Koovee - PSS NLA AutoCenter Areena
04.10.2019 18:30 Classic - SB-Pro NLA Tampere Areena
06.10.2019 15:00 Welhot - FBC Loisto NLB Kuopiohalli
10.10.2019 18:30 Koovee - SB-Pro NLA AutoCenter Areena
12.10.2019 17:00 PSS - Classic NLA Porvoo SBH
14.10.2019 18:30 Pelicans SB - Koovee NLA Suurhalli Areena
25.10.2019 18:30 Koovee - TPS NLA AutoCenter Areena
27.10.2019 18:30 Koovee - SSRA NLA AutoCenter Areena
29.10.2019 18:30 LoSB - Pirkat NLB Tennarin palloiluhalli
02.11.2019 14:30 TPS - SB-Pro NLA Kupittaan palloiluhalli
02.11.2019 18:30 EräViikingit - Classic NLA Mosahalli
06.11.2019 18:30 EräViikingit - Koovee NLA Mosahalli
09.11.2019 17:00 PSS - SB-Pro NLA Porvoon SBH
09.11.2019 18:30 EräViikingit - TPS NLA Mosahalli
10.11.2019 14:00 NST - ÅIF NLB Liikuntakeskus Areena
14.11.2019 18:30 Koovee - Pelicans SB NLA AutoCenter Areena
16.11.2019 15:00 SSRA - TPS NLA Kastellin monitoimitalo
20.11.2019 18:30 EräViikingit - Pelicans SB NLA Mosahalli
20.12.2019 18:30 Koovee - EräViikingit NLA AutoCenter Areena
21.12.2019 14:00 Steelers - Welhot NLB Elenia Areena
21.12.2019 15:00 Classic - SSRA NLA Tampere Areena
22.12.2019 17:00 EräViikingit - SSRA NLA Mosahalli
04.01.2020 17:00 EräViikingit - SB-Pro NLA Mosahalli
05.01.2020 17:00 SB-Pro - PSS NLA Arkadia-halli
05.01.2020 18:30 Koovee - SSRA NLA AutoCenter Areena
24.01.2020 18:30 Koovee - PSS NLA AutoCenter Areena
25.01.2020 15:00 SSRA - Pelicans SB NLA Kastellin monitoimitalo
26.01.2020 17:00 EräViikingit - Koovee NLA Mosahalli
28.01.2020 19:00 ÅIF - LoSB NLB  Sipoon Areena
12.02.2020 18:30 EräViikingit - PSS NLA Mosahalli
15.02.2020 14:30 TPS - SSRA NLA Kupittaan palloiluhalli
16.02.2020 15:30 Koovee - TPS NLA AutoCenter Areena

Tilaa Ruutu+: https://www.ruutu.fi/

Valokuva: Juhani Järvenpää

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSuveraSubwayTeho sportTupla+UnihocVeikkausVW-HyötyautotBiokia
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.