"Yhtä perhettä tässä ollaan!" - Liigakiertue vieraili Classicin luona Tampereella

Liigakiertue vieraili Classicin luona tampereella viime viikon perjantaina 9.11.

Salibandyliiton liigakiertue vieraili Tampereella, salibandyseura Classicin vieraana perjantaina 9.11., kun kotijoukkue Classic kohtasi paikallisvastustaja Kooveen. Peli päättyi lopulta Classicin voittoon lukemin 7-3-. Lisätiedot pelistä tästä

Seuran työntekijä ja entinen huippupelaaja Nina Rantanen esittelee seuran toimitilat ja kertoo mikä salibandyssa saa hänet jatkamaan lajin parissa vuodesta toiseen. Seuran vapaaehtoisena jo monet vuodet toiminut Mikko Heikkilä kertoo siitä, mitä toimiminen salibandyseuran vapaaehtoisena antaa. Classicin perustaja ja seuran toiminnanjohtaja Pasi ”Passo” Peltola kertoo mm. asian, jota salibandymaailma ei ole vielä tiennyt hänestä ja ajatuksia Classicin tulevaisuudesta. Liiga- ja maajoukkuepelaajat Krister Savonen, Nico Salo ja Eemeli Salin kertovat Classic-perheen merkityksestä ja vastaavat mm. seuraajien lähettämiin kysymyksiin.

Lisää salibandyseura Classicista nettisivuilta tai sosiaalisen median kanavista: YoutubeFacebook, Instagram & Twitter.

Lisää tunnelmia löydät Salibandyliiton kanavista Facebookista, InstagramistaYoutubesta ja Twitteristä.

Jaa artikkeli