Suomisport Seurapalvelu – kaikki seuran palvelut yhdessä paikassa

Tapahtumailmoittautumiset Nimenhuudossa, joukkueiden viestintä whatsappissa, laskutus- ja maksutiedot excelissä, maksujen tarkistukset nettipankista, jne.. Kuulostaako tutulta?

Mitä, jos voisit keskittää kaikki seurasi ja sen joukkueiden toiminnot yhteen paikkaan? Se onnistuu nyt Suomisportin Seurapalvelun kautta.

Kaikki lajit huomioiden jo 550 seuraa käyttää tätä urheilun omaa digipalvelua, jossa kaikki seuran palvelut hoituvat yhdessä paikassa. Seurapalvelussa seura hoitaa mm. jäsenyyksien hallinnan, tapahtumien  markkinoinnin, joukkueiden hallinnan ja seuraviestinnän.

Tule kuulemaan Seurapalvelusta lisää, kun järjestämme yhdessä Suomen Olympiakomitean kanssa Suomisport-seuraillan jäsenseuroillemme verkossa 4.10. klo 17:30-19:00. Mukaan ovat tervetulleita kaikenkokoiset jäsenseuramme Hangosta Utsjoelle.

Mikko Kaksonen
Aluepäällikkö / Itä
Alueen sarja- ja harrastetoiminnan suunnittelu, kehittäminen ja toteuttaminen. Alueen seurojen tuki ja seuratoiminnan kehittäminen. Vuorovaikutus kuntien ja halliyrittäjien kanssa.

Jaa artikkeli