perhepaiva-9.5.2024-klo-11-15-lahden-urheilu-ja-messukeskus-vapaa-paasy-pomppulinna-askartelua-kasvomaalausta-ja-sabakipinasirkus-klo-13-meet-n-greet-ulkona-vapaa-paasy-klo-15-meet-n.jpg

Sokos Hotels Perhepäivä kutsuu kaikki lapsiperheet mukaan - Ryhmä Hau Meet'n'Greet, SäbäkipinäSirkus ja liikuntapisteitä

Salibandyn U19 MM-kisat järjestetään 8.-12. toukokuuta Lahdessa. MM-kisojen aikana pelataan kansainvälistä huippusalibandya, mutta sen lisäksi luvassa myös paljon muuta päiväohjelmaa. Sokos Hotels Perhepäivä järjestetään yhteistyössä Sokos Hotelsin ja MLL Lahden yhdistyksen kanssa torstaina 9. toukokuuta Lahden Urheilu- ja Messukeskuksen piha-alueella.

Nuorten U19 MM-kisat kokoaa huippusalibandyn lisäksi yhteen myös paljon muuta ohjelmaa. Päiväohjelmassa järjestetään muun muassa koululaispäivä, seminaareja, seurapäivä, historian ensimmäiset 3v3 MM-kilpailut, hyväntekeväisyysottelu sekä Sokos Hotels Perhepäivä. Sokos Hotels Perhepäivä järjestetään torstaina 9. toukokuuta klo 11-15 Lahden Urheilu- ja Messukeskuksen piha-alueella. Sokos Hotels Perhepäivä järjestetään yhteistyössä Sokos Hotelsin ja MLL Lahden yhdistyksen kanssa piha-alueella ja sinne on kaikille vapaapääsy.

Sokos Hotels Perhepäivä to 9.5. klo 11-15, vapaa pääsy:

 • Ryhmä Hau Meet ‘n’ Greet 
  • Klo 13 (ulkona – vapaa pääsy)
  • Klo 15 (sisällä – pääsyliput)
 • MLL kasvomaalauspiste
 • Fanikylttien askartelua
 • Maskotteja
 • SäbäkipinäSirkus – liikunnallinen aktiviteettialue
 • Pomppulinna
 • Pelikenttä ja ulkopelejä
Tiina Koivisto
Kehityspäällikkö, pelaaminen ja harrastaminen
Harrastamisen ja alueellisen sarjatoiminnan kehittäminen, Säbäkipinäkokonaisuuden johtaminen ja kehittäminen, uudet kokeilut ja pelimuodot (erityisesti kortteliliigamalli ja 3v3-salibandy).

Jaa artikkeli