SBS Masku hakee valmennuspäällikköä

SBS Masku ry hakee osa-aikaista valmennuspäällikköä.

SBS Masku ry on salibandyyn erikoistunut seura. Seuralla on tällä hetkellä 14 joukkuetta, joista 12 on juniorijoukkueita. Lisenssipelaajia SBS Maskussa on noin 330. Seuran tavoitteena on kehittää lajia ja turvata salibandytoiminta alueella.

SBS Masku hakee nyt osa-aikaista valmennuspäällikköä mukaan kehittämään seuran junioritoimintaa.

Valmennuspäällikön työnkuvaan kuuluu mm:
– seuran valmennuslinjan sekä pelaajapolun kehittäminen
– valmennuksen koordinointi
– valmentajien koulutus
– yhteistyö Salibandyliiton sekä muiden sidosryhmien kanssa

Toivomme tulevalta valmennuspäälliköltä vankkaa lajituntemusta, kokemusta valmentamisesta sekä seuratoiminnasta. Haemme tehtävään vuorovaikutustaitoista, hyvin ihmisten kanssa toimeentulevaa henkilöä.

Tarjoamme ainutlaatuisen mahdollisuuden päästä koordinoimaan ja kehittämään kasvavan seuran juniorivalmennustoimintaa. Työsuhde on määräaikainen käsittäen kauden 2018-2019. Työaika n. 20 h viikossa sisältäen ilta- ja viikonlopputyötä.

Hakemukset 30.4.2018 palkkatoiveineen mennessä osoitteeseen mika.nikula(at)talotekniikkatiimi.fi

Lisätiedot: Puheenjohtaja Mika Nikula, mika.nikula(at)talotekniikkatiimi.fi, puh. 050 9188938

Jaa artikkeli