Porvoossa valmennuspäällikön paikka auki

Porvoon Salibandyseura hakee kokoaikaista valmennuspäällikköä.

Lue hakuilmoitus PSS:n sivuilta.

PSS on kasvava salibandyseura, jossa seuran toimintaa halutaan vahvasti kehittää ja viedä eteenpäin. Porvoossa on harrastamiselle hyvät mahdollisuudet ja siten mainio tilaisuus eri-ikäisten urheilijoiden kehittämiseen.

Valmennuspäällikön työ sisältää valmentajien esimiehenä toimimista, valmentajien kehittämistä sekä seuran joukkueiden eteenpäin viemistä yhdessä valmentajien kanssa.

Valmennuspäällikön tehtäviin kuuluvat:
– esimiestehtävät
– koulutuksen järjestäminen ja toteutus
– yhteistyö toimijoiden kanssa
– valmennuslinjan ja pelaajapolun kehittäminen ja jalkauttaminen
– harraste- ja kerhotoiminnan koordinointi ja organisointi
– Itä-Uudenmaan Urheiluakatemian ja FBA-Maajoukkuetietoiminnan koordinointi

PSS:n valmennuspäällikkö ei valmenna itse yhtään joukkuetta, vaan on valmentajien tukena arjessa ja kehittää toimintaa vahvasti eteenpäin. Haemme kokoaikaista valmennuspäällikköä Porvooseen. Jos olet ammattitaitoinen, hyvät sosiaaliset taidot omaava, idearikas, valmis kehittämään ja tarttumaan työhön, voit olla etsimämme henkilö. Edellytämme tehtävässä liikunta-alan koulutusta tai valmentajan tutkintoa sekä riittävää työkokemusta valmennuksesta.

Täytämme paikan tarvittaessa sopivan henkilön löydettyä.

Ilmoitus löytyy myös TE-palvelujen sivuilta.

Lisätiedot:
Jenna Perokorpi, puheenjohtaja
jenna.perokorpi@porvoonsalibandyseura.net
044 2828667

Kuva: Juhani Järvenpää

Jaa artikkeli