Kesäkiertuejärjestäjät, Osa 7: Päijät-Hämeen Salibandyseura

Salibandyliitto esittelee Katusähly- ja Pistemestari-turnausjärjestäjäseurat. Tiistaipäivän ratoksi esittelemme ensi viikon lauantaina 13.6. turnauksensa Lahdessa järjestävän Päijät-Hämeen Salibandyseuran.

Päijät-Hämeen Salibandyseura, joka tunnetaan kenties paremmin lyhenteellään PHSB, on perustettu vasta vuonna 2012, mutta seuran listoilla on 17 joukkuetta, sekä kuusi harrasteryhmää. Lisenssipelaajia on rutkasti, kaikkiaan 586.

PHSB on useamman seuran yhteen sulattama fuusioseura, joka järjestää turnauksen toista kertaa, debyyttiturnauksen oltua viime kesänä. Aiemmin Lahdessa Katusählykiertueen osaturnauksia on järjestänyt muun muassa Lahti Royals.

Turnaus järjestetään hienoissa puitteissa Lahden Vesijärven satamassa ja seura haluaakin tarjota osallistujille ja seuraajille rennon letkeää kesämeininkiä katusählyn parissa!

Lahden turnaukseen voi ilmoittautua perjantaihin 5.6. mennessä, joten olehan vikkelä ja käväise ilmoittamassa joukkueesi lauantain 13.6. Lahden osaturnaukseen!

Ilmoittautuminen Lahden Katusähly-turnaukseen: http://www.phsb.fi/katusahlytour/katusahlytour2

Katusählyn kiertueohjelma: floorball.fi/katusahly
Katusähly Facebookissa: facebook.com/katusahly
Katusähly Instagramissa: @katusahly
Katusähly Twitterissä: @Katusahly
Pistemestari netissä: floorball.fi/pistemestari
Pistemestari Facebookissa: facebook.com/pistemestari

Jaa artikkeli