Karelia Flames hakee hankekoordinaattoria / toiminnanjohtajaa

Töitä salibandysta! Pohjois-Karjalan uusi fuusioseura hakee hankekoordinaattoria / toiminnanjohtajaa.

Pohjois-Karjalan salibandyn uusi fuusioseura Karelia Flames hakee hankekoordinaattoria/toiminnanjohtajaa.

Työtehtävät koostuvat seuran toimistotehtävien hoitamisesta, avustavasta kirjanpidosta, työntekijöiden esimiestehtävistä sekä joukkueenjohtajien kanssa toimimisesta. Seuran talouden vahvistaminen ja neuvottelut yhteistyökumppaneiden kanssa on yksi tärkeimmistä tehtävistä. Lisäksi seuran edustaminen tapahtumissa yhdessä muiden työntekijöiden kanssa on myös osa työnkuvaa.

Lue lisää täältä

Karelia Flames on salibandyyn erikoistunut seura, joka syntyi Josba Junioreiden ja LeBa 96:n yhdistymisen myötä. Yhdistyminen toteutetaan kahden seuraavan kauden aikana, ja kaudella 2020-2021 seurassa tulee olemaan noin 800 lisenssipelaajaa.

Jaa artikkeli