Hawks hakee valmennuspäällikköä

Hawks Helsinki ry on salibandyseura, joka toimii hyvin laajasti Helsingin alueella. Toimintamme kasvaa ja kehittyy, minkä vuoksi haemmekin nyt joukkoomme lisävahvistukseksi organisointikykyistä sekä hyvillä vuorovaikutustaidoilla varustettua valmennuspäällikköä toiminnan kehittämiseen ja kasvattamiseen.

Hawksin sivuille

Valmennuspäällikön tehtäväksi tulee kehittää laadukasta ja elinvoimaista pelaajapolkua junioripelaajista kohti aikuisikää ja kilpapelaamista. Tehtävä edellyttää kokemusta ja näkemystä seuratoiminnasta sekä laadukkaan toimintakulttuurin jalkauttamisesta joukkueiden arkeen.

Päätehtäviisi kuuluvat
• Seuran valmennuslinjan ja pelaajapolun kehittäminen
• Valmennustoiminnan koordinointi ja valmentajien esimiehenä toiminen
• Valmentajien rekrytointi
• Seuran valmentajien ohjaaminen, kouluttaminen ja arjen tukeminen
• Muuhun seurakehittämiseen osallistuminen

Odotamme sinulta
• Organisointikykyä, itseohjautuvuutta sekä hyviä vuorovaikutus- ja yhteistyötaitoja
• Vahvaa kehittämisotetta ja intohimoa
• Valmennus- ja koulutusosaamista
• Kokemusta seuratoiminnasta

Tarjoamme sinulle
• Mielenkiintoisen ja monipuolisen työn liikunnan parissa
• Mahdollisuuden vaikuttaa omaan työnkuvaan ja päästä kehittämään sitä
• Kehittämismyönteisen, positiivisen ja sporttisen työympäristön

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi + CV palkkatoiveineen 10.4.2024 mennessä sähköpostilla petri.numminen@hawks.fi. Tehtävä täytetään sopivan henkilön löydyttyä. Lähtökohtaisesti tehtävä on kokopäiväinen, mutta tarvittaessa tehtävä voidaan muokata myös osa-aikaiseksi. Aloitusajankohta on neuvoteltavissa.

Lisätietoja:
Toiminnanjohtaja
Petri Numminen
puh. 044 590 5040
petri.numminen@hawks.fi

Jaa artikkeli