Pohjoinen

Salibandyliiton pohjoinen alue koostuu Pohjois-Suomen ja Pohjanmaan toiminnallisista alueista.

Alueellinen toiminta pitää sisällään yksilöityjä seuravierailuita ja seurakehitysprosesseja, alueellisia pelaajakehitystapahtumia(=United alueleirit), sekä ohjaaja- ja valmentajakoulutuksia.

 

Yhteystietoja

Seuratoimintapäällikkö
Olli Junttila, 0400 529 012
olli.junttila@salibandy.fi
seuravierailut, seurakehitysprosessit

Sarjavastaava
Anna Kulmala, 044 491 4838
anna.kulmala@salibandy.fi
Kilpailutoiminta

Valmennuspäällikkö, Pohjois-Suomi
Janne Krankka, 050 377 8095
janne.krankka@salibandy.fi
SBV2-koulutus, MAAJOUKKUETIE United toiminta P13-P15

Valmennuspäällikkö, Pohjanmaa
Jukka Leino, 045 802 2855
jukka.leino@salibandy.fi
SBV2-koulutus, MAAJOUKKUETIE United toiminta P13-P15

Valmennusosaamisen kehittäjä, Pohjois-Suomi
Arttu Arffman, 040 411 8140
arttu.arffman@salibandy.fi
SBV1-koulutus, Säbäkipinäkoulutukset, seuravierailut

Valmennusosaamisen kehittäjä, Pohjanmaa
Teemu Kuusisaari, 044 533 5288
teemu.kuusisaari@salibandy.fi
SBV1-koulutus, Säbäkipinäkoulutukset, seuravierailut