Itä

Salibandyliiton itäinen alue pitää sisällään Kaakkois-Suomen ja Savo-Karjalan toiminnalliset alueet.

Alueellinen toiminta pitää sisällään teemoitettuja seuratapaamisia, yksilöityjä seuravierailuita ja seurakehitysprosesseja, alueellisia pelaajakehitystapahtumia(=United alueleirit), sekä ohjaaja- ja valmentajakoulutuksia.

Näitä asioita on kalenteroitu alla olevaan vuosikelloon.

VUOSIKELLO

Etkö näe vuosikelloa? Klikkaa tästä.

Yhteystietoja
Seuratoimintapäällikkö
Mikko Kaksonen, 0400 529 028, mikko.kaksonen@salibandy.fi
Seurakehitysprosessit, seuratapaamiset ja seuravierailut

Sarjavastaava
Timo Kankkunen, 050 543 1950 , timo.kankkunen@salibandy.fi
Kilpailutoiminta

Kaakkois-Suomen valmennuspäällikkö(oto)
Mika Valtonen, 040 551 4027 , mika.valtonen@salibandy.fi
United-alueleiritoiminta ja SBV2-koulutukset

Savo-Karjalan valmennuspäällikkö(oto)
Mikko Tiihonen, 050 548 6654 , mikko.tiihonen@salibandy.fi
United-alueleiritoiminta ja SBV2-koulutukset

Kaakkois-Suomen valmennusosaamisen kehittäjä(oto)
Marko Partio, 044 242 2986, marko.partio@salibandy.fi
Säbäkipinäkoulutukset, SBV1-koulutukset ja valmentajien tuki

Savo-Karjalan valmennusosaamisen kehittäjä(oto)
Tommi Paananen, 050 551 1427, tommi.paananen@salibandy.fi
Säbäkipinäkoulutukset, SBV1-koulutukset ja  valmentajien tuki

Savo-Karjalan valmennuskouluttaja(oto)
Jani Ruotsalainen, 044 055 9698, jani.ruotsalainen@salibandy.fi
Säbäkipinäkoulutukset,SBV1-koulutukset ja valmentajien tuki