Inssi-Divarin kuukauden pelaajat helmikuussa ovat SPV:n hyökkääjä Eevi Pesämaa ja SB Vantaan maalivahti Touko Ojala.
Eevi Pesämaa takoi hirmutehot SPV:n molemmissa helmikuussa pelaamissa otteluissa. Welhojen kaatuessa 8-6 hän teki joukkueensa maaleista yhden ja syötti peräti viisi. Pelinteko jatkui 5–3-voitossa FB Factorista Pesämaan merkkauttaessa syöttöpisteen maaleista kolmeen. Runkosarja päättyi maaliskuun puolella, ja yksi syöttöpiste napsui silloinkin Häme Starsin kukistaessa seinäjokiset 5-4.
Kaikkiaan Eevi Pesämaan helmikuun tehot olivat 1+8. Koko sarjan pistepörssissä hän sijoittui lopulta viidenneksi 16 ottelun tehoilla 11+21=32. Syöttöpisteissä hän oli sarjan toiseksi paras Jokereiden Nea Suomisen jälkeen.
Vuonna 2005 syntynyt Kuusamon Pallokarhujen kasvatti Eevi Pesämaa siirtyi 2024 SPV:hen, jossa hän on edustanut seuraa ensin Suomisarjassa ja nyt Inssi-Divarissa sekä T21-ikäluokan SM-sarjassa.
SPV sijoittui Inssi-Divarin runkosarjassa neljänneksi ja aloittaa lauantaina klo 17.00 puolivälierät vierasottelulla FB Factoria vastaan.

Touko Ojala oli torjuntavastuussa, kun SB Vantaa rypisti runkosarjan loppuun neljän ottelun voittoputken ja varmisti lopulta sarjapaikkansa kuuden pisteen erolla karsimaan joutuneeseen M-Teamiin. SB Vantaa kaatoi SaiPan 6-2, Nibacoksen jatkoajalla 6-5, runkosarjan ylivoimaisesti voittaneen O2-Jyväskylän 6-5 ja vielä maaliskuun puolella päätöskierroksella Josban 8-5. Touko Ojalalle kirjattiin näissä voitto-otteluissa 24, 26, 25 ja 14 torjuntaa.
Koko runkosarjan aikana Touko Ojala ehti olla kokoonpanossa 19 kertaa, ja sarjan maalivahtitilastossa hän sijoittui kymmenenneksi torjuntaprosentilla 80,13.
Vuonna 2004 syntynyt Tapanilan Erän kasvatti on edustanut F-liigassa EräViikinkejä 51 ottelussa ja vuodesta 2024 alkaen SB Vantaata 19 Inssi-Divarin ottelussa. U19-maajoukkueessa Touko Ojalalla on kausilta 2021-2023 tilillään 12 ottelua ja MM-pronssia Tanskan vuoden 2023 MM-kisoista.

Kuvat: Sini Kivistö, Esa Jokinen ja Juhani Järvenpää