Tärkeitä aikarajoja umpeutuu perjantaina 21.9.

Viimeistään perjantaina pitää muistaa hoitaa liittoon Y-pelaajahakemukset, poikkeuslupahakemukset ja farmisopimukset.

Julkaistu 17.9.2018 11:16

Salibandyn kilpailutoiminnassa napsuu tämän viikon perjantaina 21.9. takarajoja, jotka seuran vastuuhenkilöiden kannattaa muistaa.

Y-pelaajat

Seura voi B-C juniori-ikäluokissa tehdä kirjallisen ilmoituksen liittoon korkeintaan vuoden yli-ikäisen pelaajan [Y-pelaaja] käyttämisestä tietyssä juniorijoukkueessaan [Y-ilmoitus]. Ilmoitus kirjataan Palvelusivustolla käyttäen seuran tunnusta. Y-ilmoitus on toimitettava liittoon 21.9. mennessä. Y-ilmoitus tulee olla toimitettu liittoon ennen kuin pelaaja pelaa ensimmäisen ottelunsa Y-pelaajana. Pelaajaa, joka ei ole pelannut kuluvalla kaudella, koskeva Y-ilmoitus voidaan tehdä missä vaiheessa kautta tahansa. Lue lisää Y-edustuksista

Poikkeuslupahakemukset

Erityistukea tarvitseville lapsille tai nuorille on mahdollista hakea edustusoikeutta, pelaamista tai ottelua koskevia poikkeuslupia. Hakeminen tapahtuu Salibandyliiton osoittamalla lomakkeella. Edustusoikeutta koskevien poikkeuslupahakemusten on oltava liitossa 21.9.2018 mennessä. Lue lisää poikkeusluvista

Farmisopimus

Kaksi seuraa voi tehdä keskinäisen niin kutsutun farmisopimuksen aikuisjoukkueidensa välille. Farmisopimus voi olla myös seuran sisäinen sopimus.

Farmisopimukselle on kirjallisesti haettava liiton hyväksyntä kullekin pelikaudelle erikseen. Hakemuksen voi tehdä farmisopimuksen osapuolena oleva seura. Hakemuksen on oltava liitossa viimeistään 21.9. Farmisopimuksen hyväksyttämisestä on suoritettava 700 € suuruinen kirjaamismaksu, ja sen maksamisesta on liitettävä tosite hakemukseen. Kilpailusääntöihin

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSector AlarmSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.