Pikku Pohjola 2 -valinnat: 2000-pojat

Julkaistu 2.4.2015 10:43

2000-syntyneiden poikien pelaajapolkutapahtuman pelaajavalinnat on tehty. Ikäluokkavalmentajat ovat tehneet seuraavat valinnat Pikku Pohjola 2 -leireille 7.-8.5. (leiri 1), 9-10.5. (leiri 2) ja 23.-24.5. (leiri 3) Eerikkilän urheiluopistolle.  

Valituille pelaajille lähetetään henkilökohtainen kutsu sähköpostilla. Jos kutsu ei ole jostain syystä tavoittanut, pyydämme valittuja pelaajia olemaan yhteydessä leirivastaava Veli-Matti Hemmoon, veli-matti.hemmo(at)healthandtraining.net tai
puh. 040 163 6696.

EDIT: 2.4. klo 16:50: 3. leirille valitut (23.-24.5.) päivitetty

2000-syntyneiden poikien valinnat Pikku Pohjola 2 -leireille

Maalivahdit

Leiri 1 7.-8.5.     Leiri 2 9.-10.5.     Leiri 3 23.-24.5.  
Olli Muikku AC HaKi   Emil Backberg SSV   Oskari Hakanen TPS
Niklas Nordlund Karhut   Oskari Fälden TPS   Kosti Jolkkonen SB Welhot
Roni Räikkönen NST   Otto Pakarinen Oilers NG   Leo Juusola OLS
Nemo Sipilä GrIFK   Jami Ruuskanen Josba   Otto-Ville Piiroinen LeBa-96
Jaakko Vento Classic   Oskar Sillanpää Koovee   Otto Rissanen Tiikerit
Toni Wuorenjuuri Erä   Petteri Vormisto NST   Tomi Toiviainen Blackbirds

Kenttäpelaajat

Leiri 1 7.-8.5.     Leiri 2 9.-10.5.     Leiri 3 23.-24.5.  
Olli Muikku AC HaKi   Emil Backberg SSV   Oskari Hakanen TPS
Niklas Nordlund Karhut   Oskari Fälden TPS   Kosti Jolkkonen SB Welhot
Roni Räikkönen NST   Otto Pakarinen Oilers NG   Leo Juusola OLS
Nemo Sipilä GrIFK   Jami Ruuskanen Josba   Otto-Ville Piiroinen LeBa-96
Jaakko Vento Classic   Oskar Sillanpää Koovee   Otto Rissanen Tiikerit
Toni Wuorenjuuri Erä   Petteri Vormisto NST   Tomi Toiviainen Blackbirds
                     
Jere Aaltonen SCU   Aku Alalempi FoSu   Lucas Andersin GrIFK
Oliver Bäcksbacka SSV   Joona Anttonen Nibacos   Eetu Annila SBVaasa
Olli Elonen M-Team   Janne Blomqvist PSS   Teemu Dahlström Tiikerit
Heikki Hakulinen TPS   Niko Einiö RSS   Viljami Hanhisalo Erä
Oskar Heikkinen M-Team   Juho Elomaa Koovee   Jerry Heiskanen HU-46
Jeremias Hirvonen RSS   Jeri Heikkilä SPV   Oskari Hulkko IVO
Vesa Holopainen Pöytyän U.   Kim Hyrkkönen Pirkat   Samuli Huppunen NST
Leevi Honkanen Tiikerit   Eemeli Jaakkola SPV   Saku Huurre Merikoski
Aleksi Huttunen SSV   Tuukka Jussila Koovee   Eetu Hyvönen HU-46
Otso Hämäläinen Tiikerit   Eelis Järvikallio Oilers NG   Aatu Jumisko Hukkapallo
Janek Jokinen Steelers   Tuukka Kinnunen Pirkat   Jaster Juuti TPS
Veeti Kainulainen FoSu   Mikko Kivelä Nibacos   Eetu Juvonen SB Welhot
Jooa Keränen Blackbirds   Juuso Koskela RSS   Mikko Kaperi GrIFK
Valtteri Knaappila SB Heinola   Niklas Kuisma FC Tuusula   Timi Kauneela Tiikerit
Valtteri Koskinen Steelers   Otto Kurronen OLS   Jonas Kensbock PHSB
Jeremias Kosonen NST   Roni Kyllönen Obelix   Matias Kimpimäki Liminka
Rene Kotiluoto SB Heinola   Veeti Lahdensivu Classic   Aatu Koivisto TPS
Nico Kuusamo FBC Turku   Niko Laiti GrIFK   Janne Kähkönen RSB-Team
Joonas Kääriäinen Oilers NG   Tomas Laitinen Pirkat   Niklas Lahti PHSB
Joona Lahtinen PHSB   Miika Latvala SPV   Lauri Larjama FBC Turku
Aatu Lavikka NST   Vili Lautala OLS   Jasu Lind IVO
Santtu Lehto PHSB   Jere Lehtola RSS   Lassi Lindqvist TPS
Miko Leppäkorpi LoSB   Elmeri Lieto Nurmo   Valtteri Luntamo KoRe
Eetu Manninen GrIFK   Marcus Matilainen RSS   Eemi Manninen PHSB
Riku Mattila Indians   Jere Mattila Nokian KrP   Miika Manninen FBC DUX
Niko Maurola GrIFK   Mico Mattila GrIFK   Niilo Mantila KoRe
Valtteri Molkka FBC Turku   Oscar Mikola Oilers NG   Lari-Arvi Mäkelä Happee
Aapo Mäkelä Koovee   Aatu Naskali Koovee   Jere Niemelä NST
Joni Mättö Erä   Oliver Niemelä TPS   Tuomas Ojala TPS
Aki Määttä AC HaKi   Joel Niskanen Josba   Aaro Ollikainen Karhut
Roope Osmonen Salba   Victor Nyberg Tiikerit   Roope Oslanus LeBa-96
Akseli Paldanius Ilves   Juuso Ojajärvi Oilers NG   Santeri Ovaskainen IVO
Aaro Pohjanmaa Erä   Jani Rauhala SSV   Teemu Parkkonen NST
Paul Puntonen AC HaKi   Jesse Raunio Loiske   Juuso Pukkinen SBVaasa
Nico Rehn VSS   V-V Ronkainen Tiikerit   Niko Ronimus KoRe
Niko Remes RSS   Riku Ruonakangas OLS   Anton Roth Nokian KrP
Santeri Ronni Ilves   Micke Räikkönen Classic   Artturi Salo GrIFK
Miro Rumbin SCU   Eemeli Rönkkö Nokian KrP   Axel Salonen Steelers
Justus Saarinen Classic   Markus Salmi SSV   Sami Savolainen Nokian KrP
Miikka Santanen RSS   Alexander Sandström TPS   Kaapo Siekkinen Happee
Mikko Santanen Ilves   Miika Saukkonen Hatsina   Rasmus Sohlman Erä
Patrik Stenman NST   Ville Suutari BB-88   Miko Suominen Nokian KrP
Valtteri Syrjänen FBC Turku   Viljo Tolsa Loiske   Nicke Särkkä Luft/StU
Karel Tapaila Classic   Tino Turunen Josba   Tino Taberman FBCTurku
Roope Tikkala SB Heinola   Visa Ustinov Hatsina   Jose Takala Steelers
Lauri Tukiainen Oilers NG   Johannes Varamäki SPV   Jasse Tuunanen SSV
Joona Valkama Koovee   Topias Virolainen PoNoVo   Pekka Väre SSV
Juuso Varjokumpu TPS   Mikael Viskari PoNoVo   Oskari Ylä-Jussila IVO


CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSector AlarmSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.