A-C-junioreiden karsintojen lohkojaot on arvottu

Elo-syyskuussa pelattavien juniorikarsintojen lohkojaot on arvottu.

Julkaistu 29.5.2018 15:10

Ikäluokkavalmentajat ovat jakaneet joukkueet arvontakoreihin, joiden pohjalta joukkueet on arvottu karsintalohkoihin.

Karsintaturnauksen järjestämisvastuuta voi hakea sunnuntaihin 10.6. mennessä alla olevalla hakulomakkeella.

Karsintaturnausten hakulomakkeeseen.


Lisätietoja karsintaturnauksista saa sarjan nettisivulta tai sarjavastaavalta, jonka yhteystiedot löytyvät sarjan sivulta.

A-poikien 1. divisioonan karsinta pelataan 25.-26.8.2018

A-pojat    
1.lohko 2.lohko 3.lohko
Karhut FBC Turku LoSB
SC Hawks LeBa-96 SalBa
Loviisan Tor HIFK SC Urbans
Steamers KD Såppa FBC Raseborg
HaKi Jokerit Ilves
     
4.lohko 5.lohko  
NST O2-JKL  
SB Vaasa Pelicans SB  
LNM GrIFK  
HaHe SBS Espoo MD  
Tahti    

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

B-poikien esikarsinta pelataan 25.-26.8.2018

B-pojat      
Lohko A Lohko B Lohko C Lohko D
Steelers Pelicans Josba Indians
Merikoski SBT EräViikingit II SPV II PoNoVo
SBS Wirmo/SBS Masku Papas Ilves O2-JKL II
SC Alajärvi Karhut II    
       
Lohko E Lohko F Lohko G Lohko H
O2-JKL SC Hawks Happee/Urho SB Welhot
Classic II M-Team Top Team Blackbirds
LeKi Rangers Loviisan Tor VarTa/HuPa
       
Lohko I Lohko J Lohko K Lohko L
HIFK LNM SB Heinola FoSu
FBC Turku LaSB/SCU SB-Pro/SCH LoSB
PSS SBT Tornio OLS II FBC Turku II

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

C1-poikien karsinnan 1. vaihe pelataan 25.-26.8.2018

C1-pojat    
Lohko A Lohko B Lohko C
Oilers NG Classic Tiikerit
Koovee Happee SB Welhot
Steelers Hatsina TPS FT
Rangers FBC Turku LoSB
     
Lohko D Lohko E Lohko F
SB Naantali Indians EräViikingit
M-Team Karhut ÅIF
Sudet NST Blackbirds
LaSB Ed. O2-JKL Nokian KRP
     
Lohko G Lohko H Lohko I
TPS OLS Merikoski SBT
Pelicans  RSS Panthers/FoSu SPV/NJ
Josba Voima USB
GrIFK AC Haki Hawks

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

C2-poikien karsinnan 1. vaihe pelataan 25.-26.8.2018

C2-pojat      
Lohko A Lohko B Lohko C Lohko D
PSS Oilers NG Classic Nibacos
TPS FBC Turku M-Team LASB
OFBC Welhot Happee Tiikerit
SB Vaasa SalBa O2-JKL II FoSu
HaKi Classic II    
       
Lohko E Lohko F Lohko G Lohko H
Steelers Merikoski EräViikingit SBS Masku/SBS Wirmo
Koovee SB Heinola Blackbirds FBT Karhut
ÅIF NST LeBa-96 SPV
KaPa-65 Happee II Merikoski SBT GrIFK
       
Lohko I Lohko J    
Pirkat OLS    
Indians YPA    
SB Vantaa EräViikingit II    
PHSB O2-JKL/MuurY    

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

A-tyttöjen karsinta pelataan 8.-9.9.2018

A-tytöt    
Lohko A Lohko B Lohko C
Pelicans SB EräViikingit Classic
SB-Pro/LoSB Pirkat SSRA
RSS Panthers TPS SBS Wirmo
    SPV
     
Lohko D Lohko E  
FBC Loisto PSS  
Steelers Northern Stars  
Jokerit O2-Jyväskylä  
FB Factor VSS  

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

B-tyttöjen karsinta pelataan 25.-26.8.2018

B-tytöt    
Lohko A Lohko B Lohko C
SBS Wirmo Pirkat FBC Loisto
Classic Northern Stars SSRA
SB-Pro LoSB/VSS Pelicans SB
  SPV Jokerit
     
Lohko D Lohko E  
EräViikingit PSS  
Blue Fox Steelers  
KaPa-65 TPS  
OLS Karhut  

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

C-tyttöjen karsinta pelataan 1.-2.9.2018

C-tytöt    
Lohko A Lohko B Lohko C
SBS Wirmo OLS Classic
EräViikingit O2-Jyväskylä Pelicans SB
LASB Hml ÅIF SBS Masku
Nibacos KalvKe FB Factor
     
Lohko D Lohko E  
GrIFK/Northern Stars PSS  
Josba NST  
Steelers SalPa  
KaPa-65 Karhut  
  FBC Turku  

Sarjajärjestelmä
Sarjan nettisivu

Kuvituskuva: Juhani Järvenpää

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSector AlarmSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993StadiumTalgraf

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.