Salibandyliigan ohjelma valmis - pelit alkavat 16.9.

Salibandyliiga 2018 - 2019 starttaa kuudestoista syyskuuta kuudella ottelulla.

Julkaistu 29.6.2018 13:25

Salibandyliigan runkosarjan otteluohjelma on valmistunut. Kausi 2018 - 2019 alkaa sunnuntaina 16. syyskuuta kuudella ottelulla, ja päätöskierros pelataan 2.3.

Salibandyliigan mestaruutta puolustaa Classic, joka on vienyt tittelin jo kolmesti peräkkäin. Uutena joukkueena sarjaan nousi Karhut Porista.

Runkosarjan ohjelma:

16.09.2018 17:00 ErVi Karhut Energia Areena  
16.09.2018 17:00 Classic Happee Tampere Areena  
16.09.2018 17:00 SPV Indians Seinäjoen Urheilutalo
16.09.2018 17:00 LASB TPS Lahden Suurhalli  
16.09.2018 18:00 OLS Oilers Kastelli  
16.09.2018 18:30 Koovee Steelers AutoCenter Areena  
17.09.2018 18:30 Nokian KrP SB Welhot Raholan lk  
19.09.2018 18:30 TPS Koovee Kupittaan UH  
20.09.2018 18:30 Steelers Nokian KrP Elenia Areena  
21.09.2018 18:30 Oilers ErVi Tapiolan UH  
21.09.2018 19:00 Karhut SPV Porin Urheilutalo  
22.09.2018 16:00 SB Welhot Classic Kuopiohalli  
22.09.2018 17:00 Happee OLS Jyväskylän monitoimitalo
23.09.2018 17:00 ErVi Happee Energia Areena  
23.09.2018 17:00 Karhut LASB Porin Urheilutalo  
23.09.2018 17:00 SB Welhot Steelers Kuopiohalli  
24.09.2018 18:30 Koovee Indians AutoCenter Areena  
24.09.2018 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk  
25.09.2018 18:30 Classic Steelers Tampere Areena  
26.09.2018 18:30 SB Welhot OLS Kuopiohalli  
28.09.2018 18:30 Nokian KrP Happee Raholan lk  
28.09.2018 18:30 Indians Karhut Otahalli  
28.09.2018 18:30 Oilers LASB Tapiolan UH  
29.09.2018 18:00 OLS Steelers Kastelli  
30.09.2018 16:00 LASB Classic Lahden Suurhalli  
30.09.2018 17:00 Karhut Koovee Porin Urheilutalo  
30.09.2018 17:00 SPV Steelers Seinäjoen Urheilutalo
02.10.2018 18:30 Nokian KrP Karhut Raholan lk  
02.10.2018 18:30 Classic Indians Tampere Areena  
03.10.2018 18:30 Koovee Oilers AutoCenter Areena  
03.10.2018 18:30 TPS ErVi Kupittaan UH  
05.10.2018 18:30 Oilers Nokian KrP Tapiolan UH  
06.10.2018 16:00 SB Welhot ErVi Kuopiohalli  
06.10.2018 18:00 OLS TPS Kastelli  
07.10.2018 16:00 LASB Happee Lahden Suurhalli  
07.10.2018 17:00 Karhut Classic Porin Urheilutalo  
07.10.2018 18:00 OLS Koovee Kastelli  
09.10.2018 18:30 SB Welhot LASB Kuopiohalli  
10.10.2018 18:30 ErVi Steelers Energia Areena  
10.10.2018 18:30 TPS Indians Kupittaan UH  
11.10.2018 18:30 Nokian KrP Koovee Raholan lk  
12.10.2018 18:30 Indians LASB Otahalli  
13.10.2018 17:00 Happee SPV Jyväskylän monitoimitalo
13.10.2018 18:00 Classic OLS Tampere Areena  
14.10.2018 17:00 Karhut Oilers Porin Urheilutalo  
14.10.2018 17:00 Indians OLS Otahalli  
14.10.2018 17:00 SPV ErVi Seinäjoen Urheilutalo
15.10.2018 18:30 Koovee Happee AutoCenter Areena  
25.10.2018 18:30 Steelers TPS Elenia Areena  
27.10.2018 17:00 SPV SB Welhot Seinäjoen Urheilutalo
27.10.2018 17:00 Happee Oilers Jyväskylän paviljonki
27.10.2018 17:00 Classic Nokian KrP Ideapark  
27.10.2018 17:00 LASB Koovee Lahden Suurhalli  
28.10.2018 16:00 LASB SPV Lahden Suurhalli  
31.10.2018 18:30 Classic Oilers Tampere Areena  
31.10.2018 18:30 Koovee SB Welhot AutoCenter Areena  
31.10.2018 18:30 TPS Karhut Kupittaan UH  
02.11.2018 18:30 ErVi Classic Energia Areena  
02.11.2018 18:30 Karhut Happee Porin Urheilutalo  
02.11.2018 18:30 Indians Nokian KrP Otahalli  
03.11.2018 14:00 SB Welhot TPS Kuopiohalli  
03.11.2018 17:00 Nokian KrP OLS Raholan lk  
03.11.2018 17:00 Steelers Indians Elenia Areena  
03.11.2018 17:00 Oilers SPV Tapiolan UH  
03.11.2018 17:00 LASB ErVi Lahden Suurhalli  
04.11.2018 16:00 SB Welhot Karhut Kuopiohalli  
04.11.2018 16:00 LASB OLS Lahden Suurhalli  
04.11.2018 18:30 Koovee SPV AutoCenter Areena  
08.11.2018 18:30 Steelers Karhut Elenia Areena  
09.11.2018 18:30 Classic Koovee Tampere Areena  
09.11.2018 18:30 Nokian KrP LASB Raholan lk  
09.11.2018 18:30 TPS Oilers Kupittaan UH  
09.11.2018 18:30 Indians Happee Otahalli  
10.11.2018 14:00 OLS SPV Oulun Energia Areena
10.11.2018 17:00 Happee Steelers Jyväskylän monitoimitalo
10.11.2018 18:00 Indians SB Welhot Otahalli  
11.11.2018 17:00 SPV Classic Seinäjoen Urheilutalo
11.11.2018 17:00 Oilers SB Welhot Tapiolan UH  
14.11.2018 18:30 Happee TPS Jyväskylän monitoimitalo
14.11.2018 18:30 ErVi Koovee Energia Areena  
14.11.2018 18:30 Oilers Steelers Tapiolan UH  
16.11.2018 18:30 Indians ErVi Otahalli  
17.11.2018 17:00 TPS Classic Kupittaan UH  
17.11.2018 17:00 SPV Nokian KrP Seinäjoen Urheilutalo
18.11.2018 17:00 Steelers LASB Elenia Areena  
18.11.2018 18:00 OLS Karhut Kastelli  
14.12.2018 18:30 ErVi Oilers Energia Areena  
14.12.2018 18:30 Indians SPV Otahalli  
14.12.2018 18:30 TPS LASB Kupittaan UH  
15.12.2018 16:00 SB Welhot Happee Kuopion jäähalli  
15.12.2018 17:00 ErVi OLS Energia Areena  
15.12.2018 17:00 Steelers Classic Elenia Areena  
16.12.2018 16:00 LASB Indians Lahden Suurhalli  
16.12.2018 17:00 SPV Karhut Seinäjoen Urheilutalo
16.12.2018 17:00 Oilers OLS Tapiolan UH  
16.12.2018 18:00 Classic SB Welhot Tampere Areena  
16.12.2018 18:30 Koovee TPS AutoCenter Areena  
17.12.2018 18:30 Nokian KrP Steelers Raholan lk  
19.12.2018 18:30 SB Welhot Nokian KrP Kuopiohalli  
19.12.2018 18:30 Steelers Koovee Elenia Areena  
21.12.2018 18:30 Indians Oilers Otahalli  
27.12.2018 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan UH  
28.12.2018 18:30 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo
29.12.2018 17:00 Steelers OLS Elenia Areena  
29.12.2018 17:00 SPV TPS Seinäjoen Urheilutalo
29.12.2018 17:00 Karhut ErVi Porin Urheilutalo  
30.12.2018 16:00 LASB Karhut Lahden Suurhalli  
30.12.2018 17:00 SPV Oilers Seinäjoen Urheilutalo
30.12.2018 17:00 Happee ErVi Jyväskylän monitoimitalo
30.12.2018 18:30 Nokian KrP Indians Raholan lk  
05.01.2019 17:00 ErVi SB Welhot Energia Areena  
05.01.2019 17:00 LASB Oilers Lahden Suurhalli  
05.01.2019 18:30 Koovee Karhut AutoCenter Areena  
06.01.2019 16:00 TPS OLS Kupittaan UH  
06.01.2019 16:00 LASB SB Welhot Lahden Suurhalli  
06.01.2019 17:00 Karhut Nokian KrP Porin Urheilutalo  
06.01.2019 17:00 SPV Happee Seinäjoen Urheilutalo
09.01.2019 18:30 Steelers ErVi Elenia Areena  
11.01.2019 18:30 Indians TPS Otahalli  
11.01.2019 18:30 Oilers Koovee Tapiolan UH  
12.01.2019 13:00 Classic Karhut ?  
12.01.2019 17:00 ErVi TPS Energia Areena  
12.01.2019 17:00 Happee LASB Jyväskylän monitoimitalo
12.01.2019 17:00 SB Welhot SPV Kuopiohalli  
12.01.2019 18:00 OLS Indians Kastelli  
13.01.2019 17:00 Steelers SPV Elenia Areena  
13.01.2019 18:00 OLS Happee Kastelli  
14.01.2019 18:30 Nokian KrP Oilers Raholan lk  
15.01.2019 13:00 Classic TPS ?  
18.01.2019 18:30 Indians Koovee Otahalli  
18.01.2019 18:30 Oilers Karhut Tapiolan UH  
19.01.2019 17:00 ErVi SPV Energia Areena  
19.01.2019 17:00 Karhut SB Welhot Porin Urheilutalo  
20.01.2019 17:00 Happee SB Welhot Jyväskylän monitoimitalo
20.01.2019 17:00 LASB Steelers Lahden Suurhalli  
20.01.2019 18:00 OLS Classic Kastelli  
23.01.2019 18:30 ErVi Nokian KrP Energia Areena  
23.01.2019 18:30 SB Welhot Koovee Kuopiohalli  
23.01.2019 18:30 Indians Classic Otahalli  
23.01.2019 18:30 TPS Steelers Kupittaan UH  
25.01.2019 18:30 Nokian KrP Classic Raholan lk  
25.01.2019 18:30 Oilers Happee Tapiolan UH  
26.01.2019 17:00 Happee Koovee Jyväskylän monitoimitalo
26.01.2019 17:00 Karhut Indians Porin Urheilutalo  
26.01.2019 17:00 SPV LASB Seinäjoen Urheilutalo
26.01.2019 18:00 OLS ErVi Kastelli  
27.01.2019 17:00 SB Welhot Indians Kuopiohalli  
27.01.2019 18:00 OLS LASB Kastelli  
07.02.2019 18:30 Nokian KrP ErVi Raholan lk  
08.02.2019 18:30 TPS SPV Kupittaan UH  
08.02.2019 18:30 Koovee Classic AutoCenter Areena  
08.02.2019 18:30 Oilers Indians Metro Areena  
09.02.2019 17:00 Happee Nokian KrP Jyväskylän monitoimitalo
09.02.2019 18:00 Karhut TPS Porin Urheilutalo  
10.02.2019 17:00 Karhut Steelers Porin Urheilutalo  
10.02.2019 17:00 SB Welhot Oilers Kuopiohalli  
10.02.2019 17:00 SPV OLS Seinäjoen Urheilutalo
11.02.2019 18:30 Koovee LASB AutoCenter Areena  
12.02.2019 18:30 Classic ErVi Tampere Areena  
13.02.2019 18:30 Happee Indians Jyväskylän monitoimitalo
13.02.2019 18:30 Oilers TPS Tapiolan UH  
17.02.2019 18:00 OLS SB Welhot Kastelli  
18.02.2019 18:30 Koovee Nokian KrP AutoCenter Areena  
19.02.2019 18:30 Steelers Oilers Elenia Areena  
21.02.2019 18:30 Classic SPV Tampere Areena  
21.02.2019 18:30 Steelers Happee Elenia Areena  
22.02.2019 18:30 ErVi Indians Energia Areena  
23.02.2019 17:00 LASB Nokian KrP Lahden Suurhalli  
23.02.2019 18:30 Koovee OLS AutoCenter Areena  
24.02.2019 17:00 Steelers SB Welhot Elenia Areena  
24.02.2019 17:00 Karhut OLS Porin Urheilutalo  
25.02.2019 18:30 Koovee ErVi AutoCenter Areena  
25.02.2019 18:30 Nokian KrP SPV Raholan lk  
26.02.2019 18:30 Classic LASB Tampere Areena  
26.02.2019 18:30 TPS Happee Kupittaan UH  
02.03.2019 17:00 Indians Steelers Otahalli  
02.03.2019 17:00 Oilers Classic Tapiolan UH  
02.03.2019 17:00 OLS Nokian KrP Kastelli  
02.03.2019 17:00 SPV Koovee Seinäjoen Urheilutalo
02.03.2019 17:00 TPS SB Welhot Kupittaan UH  
02.03.2019 17:00 ErVi LASB Energia Areena  
02.03.2019 17:00 Happee Karhut Jyväskylän monitoimitalo
CraftDecensEerikkiläFixusLIDLOsuuspankkiSector AlarmSMTSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.