Naisten Salibandyliigan runkosarjan otteluohjelma tulee tässä

Kahdessa tasolohkossa pelattava naisten Salibandyliiga starttaa 21. syyskuuta.

Julkaistu 29.6.2019 12:59

Naisten Salibandyliigan runkosarjan otteluohjelma on valmistunut. Sarja alkaa sunnuntaina 21.9., ja runkosarja päättyy NLA:n osalta 16. helmikuuta ja NLB:n osalta 22. helmikuuta. Naisten Salibandyliigassa pelaa 16 joukkuetta. Runkosarja pelataan kahdessa tasolohkossa NLA:ssa ja NLB:ssa, joissa molemmissa pelaa kahdeksan joukkuetta.

Runkosarjan jälkeen NLA:n sijoille 1.-3. sijoittuneet joukkueet pelaavat sijoitussarja A:ssa kaksinkertaisen sarjan keskenään, samoin runkosarjan sijoille 4.-6. sijoittuneet sijoitussarja B:ssä. Sijoitussarjoissa pelataan kaksinkertainen sarja eli 4 ottelua/joukkue ja näissä ratkaistaan joukkueiden sijoitus ryhmän sisällä pudotuspeleihin lähdettäessä. Runkosarjassa saavutetut pisteet jäävät voimaan. Pudotuspelikarsinnassa NLA:n 7. ja 8. sijoittuneet joukkueet karsivat NLB:n 1. ja 2. sijoittuneiden joukkueiden kanssa kahdesta viimeisestä paikasta pudotuspeleihin sekä paikasta NLA:han kaudeksi 2020-21.

Lue lisää sarjajärjestelmästä ja jatko-otteluista

NLA:n otteluohjelma:

la 21.09.2019 14:30 TPS SSRA Kupittaan ph Turku
su 22.09.2019 13:00 TPS Pelicans SB Kupittaan ph Turku
su 22.09.2019 15:30 Koovee Classic AutoCenter Areena Tampere
su 22.09.2019 17:00 PSS SSRA Porvoo SBH Porvoo
ke 25.09.2019 18:30 EräViikingit SB-Pro Mosahalli Helsinki
pe 27.09.2019 18:30 SB-Pro TPS Arkadia Halli Nurmijärvi
la 28.09.2019 15:00 SSRA Pelicans SB Kastelli Oulu
la 28.09.2019 17:00 EräViikingit PSS Mosahalli Helsinki
su 29.09.2019 15:00 SSRA Classic Kastelli Oulu
su 29.09.2019 18:30 Koovee SB-Pro AutoCenter Areena Tampere
pe 04.10.2019 18:30 Koovee PSS AutoCenter Areena Tampere
pe 04.10.2019 18:30 Classic SB-Pro Tampere Areena Tampere
la 05.10.2019 17:00 Pelicans SB EräViikingit Suurhalli Areena Lahti
la 05.10.2019 18:00 SSRA PSS Kastelli Oulu
to 10.10.2019 18:30 Koovee SB-Pro AutoCenter Areena Tampere
la 12.10.2019 15:00 SSRA EräViikingit Kastelli Oulu
la 12.10.2019 17:00 SB-Pro Pelicans SB Arkadia Halli Nurmijärvi
la 12.10.2019 17:00 PSS Classic Porvoo SBH Porvoo
su 13.10.2019 17:00 PSS TPS Porvoo SBH Porvoo
su 13.10.2019 15:00 SSRA EräViikingit Kastelli Oulu
ma 14.10.2019 18:30 Pelicans SB Koovee Suurhalli Areena Lahti
pe 25.10.2019 18:30 Koovee TPS AutoCenter Areena Tampere
pe  25.10.2019 18:30 Classic EräViikingit Tampere Areena Tampere
la 26.10.2019 17:00 SB-Pro SSRA Arkadia Halli Nurmijärvi
la 26.10.2019 17:00 PSS Pelicans SB Porvoo SBH Porvoo
su 27.10.2019 17:00 SB-Pro PSS Arkadia Halli Nurmijärvi
su 27.10.2019 18:00 TPS EräViikingit Leaf-Areena Turku
su 27.10.2019 18:00 Classic Pelicans SB Tampere Areena Tampere
su 27.10.2019 18:30 Koovee SSRA AutoCenter Areena Tampere
la 02.11.2019 14:30 TPS SB-Pro Kupittaan ph Turku
la 02.11.2019 17:00 Pelicans SB SSRA Suurhalli Areena Lahti
la 02.11.2019 17:00 PSS Koovee Porvoo SBH Porvoo
la 02.11.2019 18:30 EräViikingit Classic Mosahalli Helsinki
su 03.11.2019 18:00 TPS Classic Leaf-Areena Turku
ke 06.11.2019 18:30 EräViikingit Koovee Mosahalli Helsinki
la 09.11.2019 15:00 SSRA Koovee Kastelli Oulu
la 09.11.2019 17:00 PSS SB-Pro Porvoo SBH Porvoo
la 09.11.2019 17:00 Pelicans SB Classic Suurhalli Areena Lahti
la 09.11.2019 18:30 EräViikingit TPS Mosahalli Helsinki
to 14.11.2019 18:30 Koovee Pelicans SB AutoCenter Areena Tampere
la 16.11.2019 15:00 SSRA TPS Kastelli Oulu
la 16.11.2019 17:00 PSS EräViikingit Porvoo SBH Porvoo
su 17.11.2019 15:00 SSRA SB-Pro Kastelli Oulu
su 17.11.2019 18:00 Classic PSS Tampere Areena Tampere
ke 20.11.2019 18:30 EräViikingit Pelicans SB Mosahalli Helsinki
pe 22.11.2019 18:30 Classic Koovee Ideapark Lempäälä
la 23.11.2019 17:00 SB-Pro EräViikingit Arkadia Halli Nurmijärvi
la 23.11.2019 17:00 Pelicans SB TPS Suurhalli Areena Lahti
pe 20.12.2019 18:30 Koovee EräViikingit AutoCenter Areena Tampere
la 21.12.2019 15:00 Classic SSRA Tampere Areena Tampere
la 21.12.2019 17:00 TPS PSS Leaf-Areena Turku
la 21.12.2019 17:00 Pelicans SB SB-Pro Suurhalli Areena Lahti
su  22.12.2019 17:00 EräViikingit SSRA Mosahalli Helsinki
la 04.01.2020 14:00 Classic Koovee Tampere Areena Tampere
la 04.01.2020 15:00 TPS Pelicans SB Kupittaan ph Turku
la 04.01.2020 17:00 EräViikingit SB-Pro Mosahalli Helsinki
la 04.01.2020 17:00 PSS SSRA Porvoo SBH Porvoo
su 05.01.2020 13:00 TPS EräViikingit Kupittaan ph Turku
su 05.01.2020 17:00 SB-Pro PSS Arkadia Halli Nurmijärvi
su 05.01.2020 17:00 Pelicans SB Classic Suurhalli Areena Lahti
su 05.01.2020 18:30 Koovee SSRA AutoCenter Areena Tampere
la 11.01.2020 15:00 SSRA EräViikingit Kastelli Oulu
la 11.01.2020 17:00 PSS Pelicans SB Porvoo SBH Porvoo
su 12.01.2020 14:30 TPS Classic Kupittaan ph Turku
la 18.01.2020 17:00 SB-Pro Koovee Arkadia Halli Nurmijärvi
la 18.01.2020 17:00 Pelicans SB PSS Suurhalli Areena Lahti
la 18.01.2020 18:00 Classic TPS Tampere Areena Tampere
su 19.01.2020 17:00 SB-Pro Classic Arkadia Halli Nurmijärvi
su 19.01.2020 18:00 TPS Koovee Leaf-Areena Turku
pe 24.01.2020 18:30 Koovee PSS AutoCenter Areena Tampere
la 25.01.2020 15:00 SSRA Pelicans SB Kastelli Oulu
la 25.01.2020 17:00 SB-Pro TPS Arkadia Halli Nurmijärvi
su 26.01.2020 15:00 SSRA Classic Kastelli Oulu
su 26.01.2020 17:00 PSS TPS Porvoo SBH Porvoo
su 26.01.2020 17:00 EräViikingit Koovee Mosahalli Helsinki
ke 29.01.2020 18:30 SB-Pro Pelicans SB Arkadia Halli Nurmijärvi
ke 29.01.2020 18:30 Classic EräViikingit Tampere Areena Tampere
ke 12.02.2020 18:30 EräViikingit PSS Mosahalli Helsinki
pe 14.02.2020 18:30 Classic SB-Pro Tampere Areena Tampere
pe 14.02.2020 18:30 Pelicans SB Koovee Suurhalli Areena Lahti
la 15.02.2020 14:30 TPS SSRA Kupittaan ph Turku
su 16.02.2020 15:30 Koovee TPS AutoCenter Areena Tampere
su 16.02.2020 17:00 SB-Pro SSRA Arkadia Halli Nurmijärvi
su 16.02.2020 17:00 Pelicans SB EräViikingit Suurhalli Areena Lahti
su 16.02.2020 17:00 PSS Classic Porvoo SBH Porvoo


NLB:n otteluohjelma:

la 21.09.2019 13:30 Welhot O2-Jyväskylä Kuopion jäähalli Kuopio
su 22.09.2019 14:00 NST LoSB Liikuntakeskus Areena Lappeenranta
su 22.09.2019 15:00 Pirkat FBC Loisto Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
su 22.09.2019 15:00 Steelers ÅIF Elenia Areena Hämeenlinna
la 28.09.2019 14:00 Welhot Steelers Iisalmen lh Iisalmi
la 28.09.2019 15:00 Pirkat NST Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 28.09.2019 15:00 ÅIF LoSB Sipoon Areena Sipoo
su 29.09.2019 15:30 O2-Jyväskylä Steelers Palokan koulukeskus Jyväskylä
su 29.09.2019 18:00 ÅIF NST Sipoon Areena Sipoo
ti 01.10.2019 18:30 FBC Loisto LoSB Sport Garden Turku
to 03.10.2019 19:00 Pirkat ÅIF Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 05.10.2019 15:00 Welhot FBC Loisto Kuopiohalli Kuopio
la 05.10.2019 15:00 Steelers NST Elenia Areena Hämeenlinna
la 05.10.2019 15:30 O2-Jyväskylä LoSB Palokan koulukeskus Jyväskylä
su 06.10.2019 15:00 Welhot FBC Loisto Kuopiohalli Kuopio
la 12.10.2019 15:00 ÅIF O2-Jyväskylä Sipoon Areena Sipoo
la 12.10.2019 15:00 Pirkat Steelers Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 12.10.2019 15:00 LoSB Welhot Tennari Lohja
la 12.10.2019 18:30 FBC Loisto NST Sport Garden Turku
su 13.10.2019 16:00 FBC Loisto O2-Jyväskylä Sport Garden Turku
ke 23.10.2019 18:30 LoSB Steelers Tennari Lohja
la 26.10.2019 15:30 O2-Jyväskylä Pirkat Palokan koulukeskus Jyväskylä
la 26.10.2019 18:30 FBC Loisto ÅIF Sport Garden Turku
su 27.10.2019 13:30 O2-Jyväskylä NST Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä
su 27.10.2019 15:00 Steelers FBC Loisto Elenia Areena Hämeenlinna
su 27.10.2019 18:00 ÅIF Welhot Sipoon Areena Sipoo
ti 29.10.2019 18:30 LoSB Pirkat Tennari Lohja
la 02.11.2019 12:00 Pirkat LoSB Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 02.11.2019 17:00 Welhot ÅIF Kuopiohalli Kuopio
la 02.11.2019 18:30 FBC Loisto Steelers Sport Garden Turku
su 03.11.2019 15:00 Welhot Pirkat Kuopiohalli Kuopio
ke 06.11.2019 18:30 LoSB FBC Loisto Tennari Lohja
la 09.11.2019 15:00 Pirkat Welhot Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 09.11.2019 15:00 Steelers O2-Jyväskylä Elenia Areena Hämeenlinna
su 10.11.2019 14:00 NST ÅIF Liikuntakeskus Areena Lappeenranta
la 16.11.2019 12:00 O2-Jyväskylä Welhot Palokan koulukeskus Jyväskylä
la 16.11.2019 15:00 ÅIF Steelers Sipoon Areena Sipoo
la 16.11.2019 15:00 LoSB NST Tennari Lohja
la 16.11.2019 18:30 FBC Loisto Pirkat Sport Garden Turku
su 17.11.2019 14:00 NST Steelers Liikuntakeskus Areena Lappeenranta
su 17.11.2019 15:00 LoSB O2-Jyväskylä Tennari Lohja
su 17.11.2019 16:00 FBC Loisto Welhot Sport Garden Turku
ti 19.11.2019 19:00 ÅIF Pirkat Sipoon Areena Sipoo
la 23.11.2019 15:00 ÅIF FBC Loisto Sipoon Areena Sipoo
la 23.11.2019 15:00 Steelers LoSB Elenia Areena Hämeenlinna
la 23.11.2019 18:00 Pirkat O2-Jyväskylä Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
su 24.11.2019 14:00 Welhot NST Varkauden lt Varkaus
ke 18.12.2019 18:30 LoSB ÅIF Tennari Lohja
la 21.12.2019 14:00 NST Pirkat Lappeenrannan UT Lappeenranta
la 21.12.2019 14:00 Steelers Welhot Elenia Areena Hämeenlinna
la 21.12.2019 15:30 O2-Jyväskylä FBC Loisto Palokan koulukeskus Jyväskylä
su 22.12.2019 15:00 LoSB Welhot Tennari Lohja
pe 03.01.2020 18:30 Steelers Pirkat Nummikeskus Hämeenlinna
la 04.01.2020 15:30 O2-Jyväskylä ÅIF Palokan koulukeskus Jyväskylä
la 04.01.2020 17:00 NST FBC Loisto Lappeenrannan UT Lappeenranta
su 05.01.2020 15:00 Pirkat FBC Loisto Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
su 05.01.2020 15:00 Steelers ÅIF Nummikeskus Hämeenlinna
su 05.01.2020 15:30 O2-Jyväskylä Welhot Palokan koulukeskus Jyväskylä
su 05.01.2020 18:00 NST LoSB Lappeenrannan UT Lappeenranta
la 11.01.2020 12:00 O2-Jyväskylä Steelers Palokan koulukeskus Jyväskylä
la 11.01.2020 15:00 Welhot Pirkat Kuopiohalli Kuopio
la 11.01.2020 15:00 ÅIF NST Sipoon Areena Sipoo
la 11.01.2020 18:30 FBC Loisto LoSB Sport Garden Turku
la 12.01.2020 14:00 NST O2-Jyväskylä Lappeenrannan UT Lappeenranta
to 16.01.2020 19:00 Pirkat Steelers Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 18.01.2020 15:00 Welhot LoSB Kuopiohalli Kuopio
la 18.01.2020 15:00 ÅIF O2-Jyväskylä Sipoon Areena Sipoo
la 18.01.2020 18:30 FBC Loisto NST Sport Garden Turku
ke 22.01.2020 18:30 LoSB Steelers Tennari Lohja
la 25.01.2020 15:30 O2-Jyväskylä Pirkat Palokan koulukeskus Jyväskylä
la 25.01.2020 17:00 NST Welhot Lappeenrannan UT Lappeenranta
la 25.01.2020 18:30 FBC Loisto ÅIF Sport Garden Turku
su 26.01.2020 15:00 Welhot Steelers Kuopiohalli Kuopio
su 26.01.2020 16:00 FBC Loisto O2-Jyväskylä Sport Garden Turku
su 26.01.2020 18:00 NST Pirkat Lappeenrannan UT Lappeenranta
ti 28.01.2020 19:00 ÅIF LoSB Sipoon Areena Sipoo
su 09.02.2020 18:00 NST Welhot Lappeenrannan UT Lappeenranta
la 15.02.2020 15:00 Pirkat ÅIF Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkkala
la 15.02.2020 15:00 Steelers NST Elenia Areena Hämeenlinna
la 15.02.2020 15:30 O2-Jyväskylä LoSB Palokan koulukeskus Jyväskylä
ke 19.02.2020 18:30 LoSB Pirkat Tennari Lohja
la 22.02.2020 15:00 ÅIF Welhot Sipoon Areena Sipoo
la 22.02.2020 15:00 Steelers FBC Loisto Elenia Areena Hämeenlinna
la 22.02.2020 15:00 NST O2-Jyväskylä Lappeenrannan UT Lappeenranta


Kuva viime kevään finaaleista: Juhani Järvenpää

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSuveraSubwayTeho sportTupla+UnihocVeikkausVW-HyötyautotBiokia
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.