A-pojat

Viimeksi päivitetty 25.5.2020 09:56

Kausi 2020-2021

A-poikien SM-sarja

Ilmoittautuminen päättynyt 8.5.2020.

SM-sarjan joukkueet 2020-21
Sarjajärjestelmä 2020-21

A-poikien 1.divisioona

Ilmoittautuminen päättynyt 15.5.2020. Ilmoittautuminen palvelusivustolla seuran tunnuksilla. 1.divisioonan karsinnat 22-23.8.2020. Karsintoihin ilmoittautuminen päättynyt 15.5.2020.

1.divisioonan joukkueet 2020-21
1.divisioonan sarjajärjestelmä 2020-21

Sarjaan ilmoittautuneet joukkueet näet täältä.
Karsintoihin ilmoittautuneet joukkueet
Karsintojen sarjajärjestelmä 2020-21

Kevään 2020 tärkeitä päivämääriä
15.5. Ilmoittautuminen päättyy
25.5. Karsintojen sarjajärjestelmä julkaistaan
29.5. Karsintojen lohkojaot julkaistaan
31.5. Karsintojen turnaushaku päättyy
1.6. Karsintojen pelipaikat päätetään
2.6. Karsintojen pelipaikat julkaistaan
4.6. Karsintojen otteluohjelma julkaistaan

 

Kausi 2019-2020

A-poikien SM-sarja

Otteluohjelma julkaistu.

A-poikien SM-sarja käynnistyy 2.10.2019 ja runkosarja päättyy la 7.3.2020.
Puolivälierien runkopelipäivät: la 14.3, su 15.3, to 19.3 sekä tarvittaessa la 21.3 ja su 22.3.2020
Välierien runkopelipäivät: la 28.3, su 29.3, to 2.4 sekä tarv. la 4.4 ja su 5.4.2020
Finaali: alustavat pelipäivät la 11.4, ma 13.4, ke 15.4 sekä tarv. pe 17.4 ja su 19.4.2020
Pronssiottelu: la 11.4.2020.
SM-karsinnat la 14.3, su 15.3 ja tarv. la 21.3.2020.

SM-sarjan joukkueet
Sarjajärjestelmä 2019-20
Otteluohjelma 2019-20
Pudotuspelien otteluohjelma 2019-20
Karsintojen otteluohjelma 2019-20

A-poikien 1-divisioona

Otteluohjelma julkaistu.

A-poikien 1-divisioona käynnistyy 2.10.2019 ja runkosarja päättyy la 7.3.2020.
A-poikien 2-divisioonan valtakunnallinen loppusarja pelataan 14-15.3.2020.
A-poikien 1-divisioonan karsintojen runkopelipäivät: la 21.3, su 22.3 sekä tarvittaessa la 28.3.2020.

1-divisioonan otteluohjelma 2019-20
1-divisioonan joukkueet
1-divisioonan sarjajärjestelmä 2019-20
1-divisioonan karsintojen lohkojako ja pelipaikat 2019-20
Karsintojen sarjajärjestelmä
Karsintojen otteluohjelmat (kts alla)

1.lohko 2.lohko 3.lohko 4.lohko

 

Yleistä:

Sarjavastaava PASM: Terho Laaksonen, terho.laaksonen(at)salibandy.fi, 0400 529011
Sarjavastaava PA1D: Jan Kondo
Tulospalvelu PASM & PA1D: Jan Kondo, jan.kondo(at)salibandy.fi, 0400 529009

Salibandyliiton yksittäisten otteluiden sarjamääräykset
Tulospalvelumääräykset
Tulospalvelun ohjeet
Palvelusivusto



CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSuveraSubwayTeho sportTupla+UnihocVeikkausVW-HyötyautotBiokia
Fais est. 1993TalgrafStadiumTallinkSponsor InsightEversheds Asianajotoimisto

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.