C1-pojat

Viimeksi päivitetty 27.8.2018 16:28

Kausi 2018-19

Kaudella 2018-19 C1-pojissa (2003 -syntyneet) pelataan kaksi valtakunnallista sarjaa, SM-sarja ja 1. divisioona, yksittäisinä otteluina. SM-sarjassa ja 1. divisioonassa pelaa kummassakin 12 joukkuetta.

C1-poikien valtakunnallisten sarjojen karsinta pelataan kaksivaiheisena 25.-26.8. ja 1.-2.9.2018. 

Valtakunnallisen karsinnan sarjajärjestelmä. 

Karsinnan 1.vaiheen lohkojako. 

Karsinnan 2.vaiheen lohkojako

1.karsintakierroksen otteluohjelmat ja tulospalvelu:

Lohko A ( Oilers NG, Koovee, Steelers ja Rangers)
Lohko B (Classic, Happee, Hatsina ja FBC Turku)
Lohko C ( Tiikerit, SB Welhot, TPS FT ja LoSB)
Lohko D (SB Naantali, M-Team, Sudet SB ja LaSB ed.)
Lohko E ( Indians, Karhut, NST ja O2-Jyväskylä)
Lohko F ( EräViikingit, ÅIF/PSS, Blackbirds ja Nokian KrP)
Lohko G (TPS, Pelicans SB, Josba ja GrIFK)
Lohko H ( OLS, RSS Panthers/FoSu, Voima ja AC Haki)
Lohko I (Merikoski SBT, SPV/NJ, USB ja SC Hawks)

2.karsintakierroksen otteluohjelmat ja tulospalvelu:

Lohko 1 ( Koovee, Pelicans SB ja TPS FT)
Lohko 2 ( Happee, Sudet ja NST)
Lohko 3 ( Tiikerit, RSS Panthers/FoSu ja Blackbirds)
Lohko 4 ( M-Team, Steelers ja USB)
Lohko 5 (Indians, Merikoski SBT ja Josba)
Lohko 6 ( ÅIF/PSS, Hatsina ja Voima)

2.karsintakierroksen pudotuspelit

Kevään aikataulu

ke 16.5. Sarjaan ilmoittautuminen päättyy 
ti 22.5. Karsintojen sarjajärjestelmät julkaistaan
ti 29.5. Karsinnan lohkojako julkaistaan
su 10.6. Karsinnan turnaushaku päättyy
ti 12.6.  Karsinnan pelipaikat julkaistaan
pe 15.6. Karsinnan otteluohjelmat julkaistaan 

SM-sarjan ja 1. divisioonan runkopelipäivät

2018: 22.9., 30.9., 6.10., 14.10., 27.10., 4.11., 10.11., 18.11., 24.11., 25.11., 1.12., 9.12., 15.12.
2019: 5.1., 20.1., 26.1., 2.2., 10.2., 24.2., 2.3., 9.3., 10.3. (1. div.) ja 17.3. (SM-sarja)

1. divisioonan pudotuspelit 16.-17.3.2019
Pudotuspelikarsinnan 1. vaihe 16.-17.3.2019 (aluesarjojen joukkueet)
Pudotuspelikarsinnan 2. vaihe 23.-24.3.2019

Puolivälierät la 30.3., su 31.3. ja tarvittaessa ti 2.4.
Välierät la 6.4., su 7.4. ja tarvittaessa ti 9.4.
Pronssiottelu la 13.4.
Finaalit la 13.4., su 14.4.ja tarvittaessa ke 17.4. 

SM-sarjan sarjajärjestelmä

1.divisioonan sarjajärjestelmä


Sarjavastaava
Mikko Helanen, 0400-529027, mikko.helanen(at)salibandy.fi


Kausi 2017-18

Kultaa-EräViikingit
Hopeaa-TPS
Pronssia-Oilers NG

 Kausi 2016-2017

Kultaa-SC Urbans
Hopeaa-EräViikingit Musta
Pronssia-EräViikingit Sininen

Kausi 2015-2016

Kultaa - TPS
Hopeaa - Koovee
Pronssia - SPV


 

 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



 

 

 

CraftDecensEerikkiläFixusLIDLOsuuspankkiSector AlarmSMTSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993StadiumTalgraf

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.