D2-pojat

Viimeksi päivitetty 14.3.2019 15:18

Kausi 2018-2019

Sarjajärjestelmä 18-19

Sarjajärjestelmä loppuhuipentumat

Jatkosarjat

Lohkojaot, jatkosarja 18-19

Lohko A, eliitti, sarjavastuu Sisä-Suomi
Lohko B, kilpa, jatkosarja alkaa 8.12.2018 Karhu-Areena (vastuujoukkue Karhut Black)
Lohko C, haastaja jatkosarja alkaa 16.12.2018 Piikkiön liikuntahalli (vastuujoukkue Kaarinan Karhut)
Lohko D, haastaja jatkosarja alkaa 16.12.2018 Momentum-halli, Pori (vastuujoukkue Icehearts Satakunta)

Jatkosarjojen vastuujoukkueet

Otteluohjelmat Tulospalvelussa
A B C D


Alkusarjat

Lohkojaot, alksuarja 18-19

Vastuujoukkuelista

Otteluohjelmat

Eliittisarjan karsinnan otteluohjelma

Haastajasarjan 1.lohkon otteluohjelma

Haastajasarjan 2.lohkon otteluohjelma

Loppuhuipentumat: D2-pojat, eliitti & haastaja 27./28.4.2019 Sisä-Suomessa (lisätiedot: matti.parviainen(at)salibandy.fi)

*********************************************************************************************

Kausi 2017-2018

Eliittisarja:
Sarjajärjestelmä 2017-2018
Otteluohjelma
Eliittisarjan sarjavastaava: Matti Parviainen (matti.parviainen(at)salibandy.fi)

Eliittisarjan loppuhuipentuma: 28.4.-29.4. Sisä-Suomessa

Eliittisarjan karsinta:
Sarjajärjestelmä 2017-2018
Lohkojako 2017-2018
Karsinnan otteluohjelmat:
Lohko 21 Tulospalvelussa
Lohko 22 Tulospalvelussa
Karsinnan vastuujoukkueet

Kilpasarja:
Sarjajärjestelmä 2017-2018
Otteluohjelma
Vastuujoukkueet

Loppuhuipentuma/Karsinta pääsystä mitaliotteluihin: 28.4.-29.4.


Haastajasarja:
Sarjajärjestelmä 2017-2018
Otteluohjelma
Vastuujoukkueet

Haastajasarjan ylialueellinen loppuhuipentuma: 28.4. Sisä-Suomessa

Haastajasarjan alkusarja
Lohkojako 2017-2018
Otteluohjelma Tulospalvelussa
Turnausten vastuujoukkueet

CraftEerikkiläLIDLOsuuspankkiSector AlarmSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ
Fais est. 1993TalgrafStadium

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.