Maratontaulukko

Päivitetty 9.9.2021

JoukkueKotikuntaKaudetOtt.3p2p1p0pTehdytPääst.Pist.
1.OilersEspoo277134939864204450534161007
2.SSV/ViikingitHelsinki2766904345418138732692922
3.ClassicTampere21576683422813941372880916
4.HappeeJyväskylä30775423256434644124145840
5.JosbaJoensuu2563703357123131532898741
6.SPVSeinäjoki17456442183416431732544602
7.GunnersTampere1539702153414819931740462
8.TPSTurku14364501373015120611906454
9.Tapanilan EräHelsinki1642502012220223022296424
10.OLSOulu18498221394729324823191391
11.Nokian KrPNokia13338441002517220782239357
12.HIFKHelsinki1233101292717515951803285
13.Koovee/G-KooveeTampere1230801212017216571866262
14.IndiansEspoo82083864169111901169258
15.Steelers/RuRuHämeenlinna1430215883616611951526257
16.ViikingitHelsinki817201142137776513249
17.NSTLappeenranta1231601002519115901926225
18.EräViikingitHelsinki51303845841853656212
19.AC HaKiVantaa102830922316812011515207
20.TrackersHämeenlinna6163082477936908168
21.VFTVantaa61320691845514411156
22.Synkkä UhmaHelsinki81400612356466418145
23.Turbon PalloTampere91620592776551617145
24.Manse UnitedTampere81440602163494472141
25.S.C. DalmacHelsinki6960621618350196140
26.LASBLahti51303119576622748136
27.TorLoviisa616405371048171038113
28.ÅSCMaarianhamina61470481386530692109
29.Blue FoxUusikaarlepyy5115033136942053579
30.BETJyväskylä464031132023420175
31.Welhot/SB WelhotKuopio4104121676945379275
32.JymyNurmo380424104232442570
33.Team BotbyHelsinki488027144739147768
34.SBS PoriPori38702855435744961
35.Karhut/FBT PoriPori410432147646781255
36.SalBaRauma410402357643973051
37.RangersKirkkonummi39902347238458250
38.TiikeritVantaa25210633323335145
39.VÅSCMaarianhamina34201941913112642
40.IlvesTampere37001934828642841
41.HNMKYHelsinki36601364719932632
42.M-TeamHelsinki37801275934161031
43.LiffeJyväskylä24001072312618027
44.S.C. DynamoHelsinki122010571059025
45.Roller TeamVaasa2400882410216924
46.SB-ProNurmijärvi1330812413319417
47.YlhäsHelsinki23205720359717
48.TDKHelsinki11805310274813
49.IKA SBSTurku122053147511113
50.ZSKAPorvoo122061158012113
51.S.C. TylyHelsinki11805211396612
52.Bolla BollaMaarianhamina11803411144810
53.ÅIFSipoo1262122110422510
54.Savannan PalloHelsinki1180331217599
55.S.C. BluesJyväskylä12203118681177
56.NGDMaarianhamina1140221031586
57.HyNiPorvoo12202119541535
58.HYUSHelsinki1180201618624
59.PirkatPirkkala126020241032334
4321074047244859314883552965529611315
*) Gunnersilta vähennetty kaudella 2005-2006 kaksi pistettä kurinpidollisista syistä.
Vaihtoehtoinen/tarkempi selitys:
*) 15.09.2004 pelatusta ottelusta Gunners – Happee (6 – 5) ei jaettu pisteitä edustusoikeusrikkomuksen vuoksi.