C2-pojat

Viimeksi päivitetty 18.6.2018 08:19

Kausi 2018-2019

Länsirannikon ja Sisä-Suomen A-C -junioreiden sarjoja koskeva info

Ilmoittautuminen päättyy:   
C2-pojat SM-karsinta 16.5.2018
C2-pojat SM-sarja 5.9.2018
C2-pojat (SM-kars. => aluesarja)  5.9.2018
C2-pojat aluesarja  15.6.2018


Loppuhuipentuma, haastaja 30./31.3.2019

********

Kausi 2017-2018:

Eliittisarja
Eliittisarjan sarjajärjestelmä 2017-2018
Eliittisarjan lohkojako
Otteluohjelma
Turnausten vastuujoukkueet

Karsinta pääsystä valtakunnalliseen playoff-karsintaan 11.3. Pohitullin koululla
Tulospalvelu

Eliittikarsinta
Eliittikarsintojen sarjajärjestelmä 2017-2018
Eliittisarjan karsintojen lohkojako 2017-2018
Eliittikarsintojen otteluohjelmat Tulospalvelussa:
Lohko 1
Lohko 2
Lohkojen välinen karsinta

***************************************************************************************************

Kilpasarja
Kilpasarjan sarjajärjestelmä
Otteluohjelma / lohko A
Otteluohjelma / lohko B

Kilpasarjan sarjavastuu: Matti Parviainen (matti.parviainen(at)salibandy.fi)

***************************************************************************************************

Haastajasarja
Haastajasarjan sarjajärjestelmä (alkusarja)
Lohkojako
Haastajasarjan alkusarjan otteluohjelma

Haastajasarjan jatkosarjan sarjajärjestelmä
Haastajasarjan jatkosarjan otteluohjelma
Haastajasarjan jatkosarjan sarjavastuu: Matti Parviainen (matti.parviainen(at)salibandy.fi)

Haastajasarjan loppuhuipentuma: 14.4.2018 Maijamäen LH, Naantali.

***************************************************************************************************

Kausi 2016-2017

Sarjajärjestelmät:
Eliitti
Kilpasarja
Haastajasarja

Lohkojako 2016-17 (Alkusarjat)
Alkusarjojen otteluohjelmat Tulospalvelussa

*********************************************************************************************

Eliittisarjan otteluohjelma
Vastuujoukkueet Eliitti

Haastajasarjan (AJS) otteluohjelma

Kilpasarjan (YJS) otteluohjelma

Vastuujoukkueet jatkosarjat

**********************************************************************************************

Karsinta pääsystä valtakunnalliseen PO-karsintaan: 12.3.2017 HaNi-halli, Mynämäki
Karsinnan otteluohjelma Tulospalvelussa 

Haastajasarjan finaali: 8.4.2017 Kisariihi, Pöytyä (otteluohjelma)

CraftDecensEerikkiläFixusLIDLOsuuspankkiSector AlarmSMTSokos HotelsSubwayTeho sportTuplaUnihocVeikkausViking LineVW-HyötyautotXZ

Käytämme sivustollamme evästeitä ja muita vastaavia tekniikoita. Tallennettavista tiedoista voit lukea tietosuojaselosteesta.