D2-pojat

Viimeksi päivitetty 15.11.2017 09:52

Kausi 2017-18

Alkusarjat pelataan kahdessa kahdeksan joukkueen lohkossa. Lohkot pelataan yksinkertaisina turnausmuotoisina sarjoina, peliajan ollessa 3*15min juoksevaa peliaikaa.

Alkulohkojen 1.-2. sijoittuneet etenevät ylialueelliseen jatkosarjaan KS/SK PD2-51YJS.
Alkulohkojen 3.-5. sijoittuneet etenevät alueelliseen jatkosarjaan KS PD2-42JS.
Alkulohkojen 6.-8. sijoittuneet etenevät alueelliseen alempaan jatkosarjaan KS PD2-43JS.

Ylialueellisen jatkosarjan sijoille 1.-4. etenevät alueloppuhuipentumaan 14./15.4.
Aluejatkosarjan sijoille 1.-2. etenevät haastajafinaaliin 14./15.4.
Alueellisen alemman jatkosarjan voittaja etenee haastajafinaaliin 14./15.4.

Tulospalvelu
Alkulohkot

KS PD2-41
KS PD2-42

Jatkosarjat
KS/SK PD2-51YJS
KS PD2-42JS
KS PD2-43JS

Sarjajärjestelmä

Lohko 41
Hatsina, Mikkeli
LASB jr. valkoinen, Hollola
MäVi, Mäntyharju
Pelicans SB, Lahti
Pelicans SB musta, Lahti
Pelicans SB Nastola
SB Asikkala
SB Heinola

Lohko 42
Kopa jun., Lemi
KoRe, Kotka
NST sininen, Lappeenranta
NST valkoinen, Lappeenranta
SC Jenga, Iitti
Sudet SB, Kouvola
Taipalsaaren Kisa
Voima, Imatra

Sarjassa noudatetaan Pelimaailman sääntöjä
Alueellinen poikkeus: Pelaaja saa saman päivänä aikana pelata enintään kahdessa eri joukkueessa/ikäluokka

***

Kausi 2016-17

D2-poikien alkusarjat pelattiin kahdessa kuuden joukkueen lohkossa. Lohkojen sijoille 1. ja 2. sijoittuneet etenivät ylialueelliseen jatkosarjaan muiden jatkaessa kauttansa alueellisessa jatkosarjassa.

Jatkosarjojen kärkijoukkueet pelasivat kauden lopuksi alueloppuhuipentumassa tai haastajafinaalissa.

Ylialueellinen jatkosarja
Tulospalvelu KS/SK PD2-51YJS
Otteluohjelma KS/SK PD2-51YJS

Aluejatkosarja
Tulospalvelu KS PD2-41AJS
Otteluohjelma KS PD2-41AJS

Sarjavastaavat:
Ylialueellinen jatkosarja: Jani Holopainen / jani.holopainen@floorball.fi
Aluejatkosarja: Mikko Kaksonen / mikko.kaksonen@floorball.fi

Alkusarjat

Tulospalvelu KS PD2-41
Tulospalvelu KS PD2-42

Otteluohjelma KS PD2-41
Otteluohjelma KS PD2-42

Lohkojako
Sarjajärjestelmä

***

Kausi 2015-16

Tulospalvelu
lohko 41    lohko 42
Ylialueellinen jatkosarja
Ylempi alueellinen jatkosarja
Alempi alueellinen jatkosarja