D1-pojat

Viimeksi päivitetty 15.11.2017 09:47

Kausi 2017-18

Alkusarja pelataan kahdessa seitsemän joukkueen lohkossa. Lohkot pelataan yksinkertaisina turnausmuotoisina sarjoina, peliajan ollessa 3*15min juoksevaa peliaikaa.

Alkulohkojen sijoille 1.-2. sijoittuneet jatkavat kauttansa ylialueellisessa jatkosarjassa.
Alempien jatkosarjojen sarjajärjestelmä ja lohkojaot muodostetaan alkusarjojen päättymisen jälkeen.

Ylialueellisen jatkosarjan sijoille 1.-4. sijoittuneet etenevät alueloppuhuipentumaan 7./8.4.
Alueellisen jatkosarjan sijoille 1.-2. sijoittuneet etenevät haastajafinaaliin 7./8.4.

Tulospalvelu
KS PD1-41
KS PD1-42

Ylialueellinen jatkosarja KS/SK PD1-41YJS 
Alueellinen jatkosarja KS PD1-42JS

Sarjajärjestelmä

Lohko 41
Flanels, Joutsa
Hatsina, Mikkeli
Jymy mustat, Orimattila
Jymy vihreät, Orimattila
Pelicans SB, Lahti
SB Heinola valkoinen
SB Heinola Rangers

Lohko 42
NST sininen, Lappeenranta
PoNoVo, Lappeenranta
Pyhtään Yritys
Raju, Ruokolahti
Sudet SB, Kouvola
Taipalsaaren Kisa
Voima, Imatra

Sarjassa noudatetaan Pelimaailman sääntöjä
Alueellinen poikkeus säännöissä
: Pelaaja saa saman päivän aikana pelata enintään kahdessa eri joukkueessa/ikäluokka

***

Kausi 2016-17

D1-poikien alkusarjat pelattiin kolmessa alueellisessa lohkossa.
Jatkosarjoja pelataan kolmella tasolla: Ylialueellinen jatkosarja yhdessä Savo-Karjalan kanssa, ylempi alueellinen jatkosarja ja alempi alueellinen jatkosarja.

Alueloppuhuipentuma pelataan 2.4. Lahden suurhallilla
Haastajafinaali pelataan 1.4. Kuusankosken urheilutalolla

Alueloppuhuipentuma
KS/SK PD1-41ALH

Haastajafinaali
KS/SK PD1-42HFIN

Jatkolohkot
Tulospalvelu
KS/SK PD1-41YJS    KS PD1-42JS    KS PD1-43JS

Otteluohjelmat
KS/SK PD1-41YJS    KS PD1-42JS    KS PD1-43JS

Alkulohkot
Tulospalvelu
KS PD1-41     KS PD1-42   KS PD1-43

Otteluohjelmat
KS PD1-41   KS PD1-42    KS PD1-43

Lohkojako
Sarjajärjestelmä

***

Kausi 15-16

Tulospalvelu
lohko 41     lohko 42     lohko 43
Alueellinen jatkosarja
Ylempi jatkosarja

Alueloppuhuipentuma
Haastajafinaali