Lähetykset

Viimeksi päivitetty 8.12.2017 23:08

MM2017 Slovakia


YLE Urheilu seuraa Suomen maajoukkueen taivalta MM-areenalla suorissa lähetyksissä alusta loppuun saakka. Selostajana on Matti Härkönen.

YLE TV2:n lähetykset
La 2.12. klo 16:55 Suomi - Tshekki
Su 3.12. klo 16:55 Suomi - Norja
Ma 4.12. klo 14:50 Latvia - Suomi
To 7.12. klo 18:00 MM-puolivälierä
Pe 8.12. klo 17:50 MM-välierä
La 9.12. klo 17:50 MM-loppuottelu

IFF:n lähetykset
Kaikki MM2017-ottelut näkyvät Kansainvälisen Salibandyliiton (IFF) YouTubessa.
O. Nepelu Arena - Channel 1: www.youtube.com/iffchannel
Hant Arena - Channel 2: www.youtube.com/ifflive

Kisasivut
Viralliset MM2017-kisasivut: floorball.org/wfc2017

Otteluohjelma (Suomen aikaa / linkki tulosseurantaan)

Pe 1.12. O. Nepela Arena     lohko   Pe 1.12. Hant Arena     lohko
10:30 Tanska - Thaimaa D   12:30 Japani - Yhdysvallat D
16:00 Saksa - Ruotsi B   16:15 Tshekki - Latvia A
18:30 Slovakia - Singapore C   20:30 Viro - Australia C
                     
La 2.12. O. Nepela Arena         La 2.12. Hant Arena      
10:30 Norja - Latvia A   12:30 Singapore - Australia C
14:30 Sveitsi - Puola B   17:00 Suomi - Tshekki A
18:30 Slovakia - Viro C   20:30 Japani - Tanska D
                     
Su 3.12. O. Nepela Arena         Su 3.12. Hant Arena      
10:30 Singapore - Viro C   12:30 Yhdysvallat - Thaimaa D
14:30 Australia - Slovakia C   16:30 Saksa - Sveitsi B
17:00 Suomi - Norja A   19:05 Ruotsi - Puola B
                     
Ma 4.12. O. Nepela Arena         Ma 4.12. Hant Arena      
10:30 Thaimaa - Japani D   12:30 Puola - Saksa B
15:00 Latvia - Suomi A   16:40 Ruotsi - Sveitsi B
18:30 Norja - Tshekki A   20:30 Yhdysvallat - Tanska D
                     
Ti 5.12. O. Nepela Arena         Ti 5.12. Hant Arena      
11:00 Puola - Viro PO2            
14:00 Latvia - Tanska PO3   12:30 Japani - Australia 13-16:1
17:00* Saksa - Slovakia PO4   16:30 Singapore - Thaimaa 13-16:2
20:00 Norja - Yhdysvallat PO1            
                     
Ke 6.12. O. Nepela Arena         Ke 6.12. Hant Arena      
11:00 Australia - Singapore sijat 15-16            
14:00 Japani - Thaimaa sijat 13-14   12:30 Viro - Tanska 9-12:1
17:10^ Ruotsi - Latvia Pve 2   16:30 Yhdysvallat - Saksa 9-12:2
20:00# Tshekki - Puola Pve 3            
                     
To 7.12. O. Nepela Arena                  
11:00 Viro - Yhdysvallat sijat 11-12            
14:00 Tanska - Saksa sijat 9-10            
18:00+ Suomi - Slovakia Pve 1            
21:00~ Sveitsi - Norja Pve 4            
                     
Pe 8.12. O. Nepela Arena                  
11:00 Latvia - Puola 5-8:2            
14:00** Slovakia - Norja 5-8:1            
18:00++ Suomi - Sveitsi Ve 2            
21:10## Ruotsi - Tshekki Ve 1            
                     
La 9.12. O. Nepela Arena                  
9:30 Norja - Puola sijat 7-8            
12:15*** Slovakia - Latvia sijat 5-6            
15:15 Tshekki - Sveitsi pronssiottelu            
18:08 Ruotsi - Suomi loppuottelu            

* Jos Slovakia on mukana play off (PO) -kierroksella, joukkue pelaa ti 5.12. klo 17:00.
** Jos Slovakia häviää puolivälierässä (Pve), joukkue pelaa pe 8.12. klo 14.
*** Jos Slovakia pelaa sijoista 5-6 tai 7-8, joukkue pelaa la 9.12. klo 12:15.

# Jos Tshekki on mukana puolivälierissä (Pve), joukkue pelaa ke 6.12. klo 20:00.
## Jos Tshekki on mukana välierissä (Ve), joukkue pelaa pe 8.12. klo 21:10.

+ Jos Suomi on mukana puolivälierissä (Pve), joukkue pelaa to 7.12. klo 18:00.
++ Jos Suomi on mukana välierissä (Ve), joukkue pelaa pe 8.12. klo 18:00.

^ Jos Ruotsi on mukana puolivälierissä (Pve), joukkue pelaa ke 6.12. klo 17:10.

~ Jos Sveitsi on mukana puolivälierissä (Pve), joukkue pelaa to 7.12. klo 21:00.